Kanonýři z Černé Hory. Tři nejlepší střelci v historii této balkánské reprezentace

Po prohře v Kosovu už si nemohou dovolit další zaváhání. Čeští fotbalisté musí uspět v Černé Hoře, znovu je však čeká silný soupeř.

Proti Schickovi a spol. se postaví Černá Hora, jejímž kádrem už prošla řada velmi dobrých fotbalistů. A také několik dobrých střelců. Jména tří nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Fatos Beqiraj – 10 gólů

Fatos Beqiraj.jpg

Jednatřicetiletý útočník je stále aktivním reprezentantem. V národním týmu odehrál už šedesát zápasů a dal v nich deset branek. Na klubové úrovni má za sebou zajímavé destinace, hrál například v Rusku či Chorvatsku a před rokem odešel z Mechelenu do izraelského Maccabi Netanya.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Mirko Vučinič – 17 gólů

Mirko Vučinič ČH.jpg

Jeden z nejznámějších černohorských fotbalistů už je v důchodu. Bývalý pětatřicetiletý útočník AS Řím či Juventusu hrál naposledy za Al-Jaziru, kde před dvěma lety ukončil kariéru. Na kontě má celkově 46 reprezentačních startů a 17 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Stefan Jovetič – 24 gólů

Stefan Jovetič.jpg

Největší hvězda Černé Hory. Devětadvacetiletý forvard má za sebou štace ve Fiorentině, Manchesteru City, Seville či Monaku, kam zamířil před rokem za 10,5 milionů eur. V národním týmu odehrál už 50 zápasů a dal v nich 24 branek. Proti Čechům ale další nepřidá, aktuálně je totiž zraněný.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud