Kanonýři v útlumu. 5 českých útočníků, kteří v Paříži ještě neskórovali

České hokejisty čeká pátý zápas na světovém šampionátu. Jandačovi hoši zatím nastříleli dvanáct branek a mezi střelce se zapsalo i sedm útočníků. Pět kanonýrů, od nichž se branky čekaly, ale ještě neudeřili.

V Paříži se z branky radovali obránce Radko Gudas s Michalem Kempným či útočníci v čele s Jakubem Voráčkem, Romanem Červenkou a Lukášem Radilem. Gólově se ještě neprosadil Tomáš Hyka, ale taky pět dalších útočníků, na které česká ofenziva hodně spoléhá. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Birner

Michal Birner.jpg

Jednatřicetiletý útočník hraje na druhém šampionátu v řadě. Během loňské premiéry zářil, vstřelil čtyři branky, přidal tři asistence a patřil ke klíčovým hráčům týmu. Letos má na kontě nahrávku, gólově se ale zatím neuvedl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Pastrňák

David Pastrňák Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Měl být největší českou ofenzivní zbraní. Na šampionát přijel, i když neměl podepsaný nový kontrakt. V Bostonu prožil životní rok, nastřílel 36 branek a byl suverénně nejlepším českým střelcem v NHL. V Paříži se dostává do šancí, zatím má ale střeleckou smůlu. Prolomí to proti Slovincům? Loni se trefil v osmi zápasech jednou, letos má na kontě zatím čtyři nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec 2.jpg

Tomáš Plekanec neprožil nikterak dobrou sezonu. 28 kanadských bodů? Pro hráče jeho kvalit nic moc. Přesto neváhal a přijel už na devátý světový šampionát. Bez problémů přenechal kapitánské céčko Jakubu Voráčkovi a znovu je jedním z klíčových hráčů týmu. Bodově se ale zatím neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Michal Řepík loni dovedl liberecké Bílé Tygry k titulu, potom si připsal bilanci 2+2 na premiérovém světovém šampionátu, po němž zamířil do Ruska. Za Čeljabinsk sice odehrál vinou zranění jen dva zápasy, po přesunu do Sparty se ale dostal do dobré formy a zajistil si i nominaci na šampionát. Na kontě má zatím dvě nahrávky, dočká se i prvního gólu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Zohorna

Tomáš Zohorna.jpg

Útočník Chabarovsku loni prožil parádní premiéru na mistrovství světa, na kterém vstřelil tři branky. Jednu z nich dal i ve čtvrtfinále s USA. Letos si vybojoval nominaci znovu a na turnaji odvádí poctivé výkony. Zatím si připsal jednu nahrávku, ze vstřeleného gólu se ale ještě neradoval.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud