Kanonýři s cizím pasem. 3 nejlepší zahraniční střelci v letošním ročníku Fortuna ligy

Kanonýři s cizím pasem. 3 nejlepší zahraniční střelci v letošním ročníku Fortuna ligy

Kanonýři s cizím pasem. 3 nejlepší zahraniční střelci v letošním ročníku Fortuna ligy

Korunu pro nejlepšího střelce Fortuna ligy loni získal společně s Liborem Kozákem Petar Musa – tedy chorvatský útočník ve službách Slavie. Dosáhne na vrchol i letos některý z cizinců?

Bez názvu.jpg

Dosavadním nejlepším střelcem Fortuna ligy je Lukáš Juliš ze Sparty, jenž má na kontě šest přesných zásahů. Stíhá ho ale velká konkurence, mezi kterou jsou i tři cizinci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Youba Dramé (FC Zlín) – 3 góly

Youba Dramé Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý francouzský záložník je v lize nováčkem. Youba Dramé před sezonou přišel do Baťova města z Ústí nad Labem, za které loni odehrál 26 zápasů a nasázel v nich deset branek. Ve Zlíně se ihned zabydlel v základní sestavě a na kontě má už tři góly, které dal v duelech s Mladou Boleslaví, Spartou a Českými Budějovicemi. Pokud bude pokračovat v podobných výkonech, tak po něm brzy sáhne nějaký z „větších“ ligových klubů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jhon Mosquera (Slovan Liberec) – 4 góly

Jhon Mosquera Ota Bartovský  MAFRA  Profimedia.jpg

Třicetiletý fotbalista z Kolumbie má za sebou tři sezony v dresu Bohemians 1905. V létě ale z Ďolíčku kontroverzně odešel a zamířil do Liberce. Na severu Čech se mu zatím daří náramně a na kontě má už čtyři ligové góly. Tím už překonal své loňské střelecké maximum…

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) – 4 góly

Jean Beauguel 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Mosquera, tak i Jean-David Beauguel z Francie má na kontě čtyři góly. Osmadvacetiletý útočník to ale v Plzni nemá vůbec snadné, protože Viktorka přivedla Zdeňka Ondráška. Beauguel se tak letos sice trefil už čtyřikrát, ve dvou posledních duelech ale odehrál dohromady jen 22 minut.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud