Kanonýři od sousedů. 5 nejlepších střelců slovenské Fortuna ligy

Gino van Kessel nastřílel v minulém ročníku slovenské Fortuna ligy sedmnáct branek, stal se nejlepším kanonýrem soutěže a následně ho koupila pražská Slavia. Vydá se v létě někdo v jeho stopách? Uvidíme, adeptů je několik.

České kluby vždy lákaly posily ze slovenské soutěže. I v té působí několik zajímavých hráčů, ať už ze Slovenska, nebo ze zahraničí. Pěti fotbalistům, tři z nich jsou cizinci, se povedlo na podzim nastřílet alespoň osm branek a na jaře budou soupeřit o korunu pro krále střelců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Rangelo Janga (Trenčín) – 8 branek

Rangelo Janga.jpg

Narodil se v Nizozemsku, reprezentuje Curaçao a působí v Trenčíně. Nepřipomíná vám to někoho? Ve stejné pozici byl Gino van Kessel, který se loni stal nejlepším střelcem slovenské ligy a v létě přestoupil za téměř 40 milionů korun do Slavie. Na jeho místo přišel z nizozemského Dordrechtu čtyřiadvacetiletý útočník Rangelo Janga, který rovněž pálí ostrými. Na podzim dal osm branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Yusuf Otubanjo (Žilina) – 8 branek

Yusuf Otubanjo.jpg

Bývalý mládežnický reprezentant Nigérie působil od roku 2012 v Rakousku. V minulém ročníku hájil barvy FC Blau-Weiß, v 26 zápasech nastřílel 28 branek a pomohl k postupu do druhé ligy.

V červnu ho získala Žilina, která s čtyřiadvacetiletým útočníkem podepsala tříletou smlouvu. Yusuf Otubanjo dal v premiérovém utkání dvě branky, na podzim se trefil ještě šestkrát a i díky němu je Žilina suverénním králem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Seydouba Soumah (Slovan) – 9 branek

Seydouba Soumah.jpg

Další cizinec na seznamu. Třetí Slovan dal na podzim 28 branek a devět z nich vstřelil Seydouba Soumah. Pětadvacetiletý útočník z Guiney přišel na Slovensko v roce 2012. Nejprve hrál za Nitru a tehdy „zaujal“ šestiměsíčním zákazem kvůli šlápnutí na soupeře a napadení rozhodčího. Po roce odešel do Slovanu, rok strávil na hostování v Kuvajtu a od léta je účastník Afrického poháru národů 2015 zase v Bratislavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Škvarka (Žilina) – 10 branek

Michal Škvarka.jpg

Druhým nejlepším střelcem podzimu je bývalý mládežnický slovenský reprezentant Michal Škvarka. Čtyřiadvacetiletý útočník je v Žilině od roku 2009, dvakrát byl na hostování, v letošním ročníku ale patří ke klíčovým hráčům týmu. Z pozice záložníka vstřelil už deset branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Hlohovský (Žilina) – 14 branek

Filip Hlohovský.jpg

Žilina v letošním ročníku válí. Suverénně první tým tabulky nastřílel už 52 branek a v elitní pětce kanonýrů má tři zástupce. Elitním střelcem týmu je osmadvacetiletý Filip Hlohovský, který se trefil čtrnáctkrát. Bývalý forvard Trenčína, Slovanu a Senice přišel do Žiliny před rokem a půl na popud trenéra Adriána Guľy. Jak se ukázalo, byla to trefa do černého.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud