Kanonýři na mezinárodní scéně aneb 4 nejlepší střelci českých týmů v Evropské lize

Do letošního ročníku Evropské ligy zasáhly tři české týmy. Parádně se prezentovala především Slavia, zajímavé zápasy však odehrála taky Sparta. Hráči pražských klubů o sobě dali na mezinárodní scéně vědět.

Slavia sahala po senzaci a rvala se o postup do semifinále Evropské ligy. V domácí odvetě s Arsenalem sice propadla, na evropské scéně ale zanechala skvělý dojem. Základní skupinu Evropské ligy si zahrála také Sparta a Liberec, oba týmy však dohrály už v základních skupinách. Víte, kteří čtyři hráči českých celků nasázeli v soutěži nejvíc branek? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Peter Olayinka (Slavia Praha) - 3 góly 

Peter Olayinka Rangers.jpg

V uplynulém ročníku Ligy mistrů se Peter Olayinka blýskl gólem do sítě Interu Milán. A hodně vidět byl také v Evropské lize, v jejímž průběhu zasáhl do jedenácti duelů. Ve skupině rozhodl o výhře nad Leverkusenem a pomohl k triumfu nad Nice, další trefu pak přidal v odvetě na půdě Rangers, kde otevřel skóre. Pětadvacetiletý Peter Olayinka navrch přidal i dvě gólové nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Nicolae Stanciu (Slavia Praha) - 3 góly 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Třemi góly Slavii pomohl do čtvrtfinále Evropské ligy taky Nicolae Stanciu. Rumunský záložník dal jednu branku ve skupině, klíčovou roli pak ale sehrál v osmifinále proti Rangers. Nejprve dal jediný gól sešívaných na domácí půdě a prosadil se i v odvetě. Stejně jako Olayinka si připsal i dvě nahrávky. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Abdallah Sima (Slavia Praha) - 4 góly 

Abdallah Sima Leicester.jpg

Nejlepším střelcem Slavie v Evropské lize však nebyli Olayinka ani Stanciu, ale Abdallah Sima. Devatenáctiletý klenot ze Senegalu zazářil v základní skupině, kde postupně skóroval ve dvou duelech s Nice a poté se trefil taky proti Beer Ševě. Jednou trefou se blýskl ve vyřazovací fázi a skóroval na půdě Leicesteru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lukáš Juliš (Sparta Praha) - 6 gólů 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ještě lépe než střelci Slavie si ale v Evropské lize vedl Lukáš Juliš. Šestadvacetiletý útočník Sparty zasáhl do všech šesti zápasů základní skupiny, znamenitě mu však vyšly především dva z nich – souboje s Celticem. Ten nejprve venku popravil hattrickem a poté přispěl dvěma góly ke stejné výhře (4:1) i v odvetě na Letné. V duelech s Lille ani AC Milán už ale neskóroval. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud