Kanonýři. 4 fotbalisté, kteří dali v roce 2016 nejvíc ligových branek

Kanonýři. 4 fotbalisté, kteří dali v roce 2016 nejvíc ligových branek

Kanonýři. 4 fotbalisté, kteří dali v roce 2016 nejvíc ligových branek

Někteří hráči vyletí na podzim jako komety, jaro jim ale vůbec nevyjde. Jiní to mají přesně opačně. Jsou ale i tací, co si dokážou udržet stabilní formu po celý rok.

Gólovým králem uplynulé sezony se stal David Lafata, který získal střeleckou korunu díky dvaceti přesným zásahům. Na podzim jich přidal dalších deset a znovu je elitním ligovým kanonýrem. Kolik z těchto branek dal ale během kalendářního roku 2016? Prozradíme vám, že je jedním ze čtyř ligových střelců, kteří během uplynulého roku vstřelili alespoň deset gólů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  

Pokračování 2 / 5

Muris Mešanovič – 11 (4+7) gólů

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Kanonýr z Bosny a Hercegoviny přišel do Slavie před rokem z Jihlavy, v jejímž dresu nastřílel během podzimu osm branek. V Edenu se trefil hned při svém debutu do sítě Brna, po dvou zápasech půstu se prosadil v duelu s Mladou Boleslaví, poslední dvě trefy si ale nechal až na závěrečná kola. V aktuální sezoně zastává roli žolíka, přesto už se stihl trefit sedmkrát. Z toho se prosadil pětkrát v zápasech, v nichž začínal mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Milan Škoda - 13 (4+8) gólů

Milan Škoda 2.jpg

Střelecká stálice. Milan Škoda se na podzim rozjížděl sice pomaleji, postupem času však nabral výbornou formu, kterou korunoval v posledním kole dvěma góly do sítě Zlína a dostal se na osm vstřelených branek. Jaro měl však o něco slabší a odehrál jen devět zápasů, během nichž se trefil čtyřikrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Škoda - 15 (5+10) gólů

Michal Škoda 2.jpg

Překvapení podzimu. Michal Škoda, bratr slávistického Milana, nabral skvělou formu a společně s Davidem Lafatou je v čele tabulky střelců.

V posledních dvou zápasech vyšel sice střelecky naprázdno, v rozmezí sedmého a 14. kola ale střílel gól za gólem. Navázal tak na vydařené jaro, během něhož se trefil pětkrát. Je otázkou, zda v Brně zůstane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

David Lafata - 19 (9+10) gólů

David Lafata Sparta 3.jpg

Zdá se to být neskutečné, ale David Lafata útočí i v 35 letech na další korunu pro krále střelců. V létě sice přišel o místo v sestavě, rychle si ho ale vybojoval zpět a prožil vydařený podzim, který ozdobil desíti brankami. Na jaře jich nasázel devět, blýskl se v posledním kole proti Jihlavě, kterou sestřelil pěti góly, a stal se králem střelců uplynulého roku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud