Kanga je na odchodu z Letné. Podívejte se, kdo ho ve Spartě může nahradit

Klíčový muž Sparty a jeden z nejlepších fotbalistů Fortuna ligy Guélor Kanga je zřejmě na odchodu z Letné. Po sezoně mu totiž končí smlouva a nic nenasvědčuje tomu, že by měl podepsat novou. Kdo by ho mohl nahradit?

Bez názvu.jpg

Jednou z možností je, že Sparta přivede někoho nového. V české lize snad žádný hráč, který by Kangu nahradil, není, a tak by vedení klubu mohlo hledat za hranicemi. Letenští si však mohou vystačit i sami a Kangu mohou nahradit někým ze svých zdrojů. Jména tří hráčů, kterých by se to mohlo týkat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Vytoužená varianta číslo jedna. Bořek Dočkal je od března mimo hru a po svém návratu na Letnou stihl jen tři zápasy. Od té doby se podrobil dvěma operacím a pomalu své tělo připravuje na návrat. Pokud by byl fit, převzal by Kangovu roli, v tomto případě však rozhodne zdraví.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Na první pohled překvapivé řešení. Adam Hložek ve Spartě nastupuje na kraji hřiště, ovšem na Letné jsou údajně nakloněni variantě přesunout jej do středu. Sedmnáctiletý talent, který letos dal tři góly a přidal pět nahrávek, má všechny předpoklady, aby tuto roli zvládl. Vyzkouší to Jílek?

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Michal Trávník

Michal Trávník Sparta 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

I toto je jedna z možností. V Jablonci, odkud do Sparty v létě přišel, byl zvyklý na kreativní roli lídra. V průběhu loňské sezony dal deset branek a přidal deset asistencí, ovšem na Letné tak produktivní zdaleka není a připsal si jen dvě nahrávky. Po úvodním rozkoukávání si však vybudoval pozici v sestavě, pouze nastupuje níže, než býval zvyklý. Vrátí se zase nahoru?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud