Kanada buduje hodně silný olympijský tým. 5 zkušených hráčů, kteří míří na Karjalu

Hokejový turnaj na olympijských hrách se odehraje bez hvězd z NHL. Nejvíc to odskáčou výběry USA a Kanady, i ty ale začínají budovat silné výběry.

Sidney Crosby, Carey Price či Connor McDavid? Zapomeňte. Olympijský turnaj bude bez nich. Kanadský výběr by se přesto měl skládat převážně z hráčů, kteří dříve působili v NHL. Tomu odpovídá i nominace na Karjala Cup, v níž se ocitlo několik hráčů, kteří v zámoří zanechali výraznou stopu. Vybrali jsme pět z nich – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Gilbert Brulé

Gilbert Brulé.jpg

Třicetiletý útočník už letos zvládl vyměnit dres. Z Čeljabinsku zamířil do Kunlunu, za který odehrál 19 zápasů a posbíral 16 (6+10) kanadských bodů. Po odchodu ze zámoří hrával také za Jekatěrinburg, Záhřeb a Nižněkamsk. V zámoří debutoval v sezoně 2005/06 v dresu Columbusu, působil také v Edmontonu a Phoenixu. Na kontě má 311 odehraných zápasů a 98 kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Mason Raymond

Mason Raymond 2.jpg

Mason Raymond debutoval v NHL v sezoně 2007/08 v drese Vancouveru a už ve třetím roce na slavné scéně posbíral 53 kanadských bodů. O čtyři rok později Canucks opustil a zamířil do Toronta. Poté odešel do Calgary a ještě loni zvládl odehrát čtyři zápasy za Anaheim. Po uplynulé sezoně ale dvaatřicetiletý forvard zámoří opustil a zamířil do švýcarského Bernu. V NHL předtím stihl odehrát přes 600 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Derek Roy

DDerek Roy.jpg

Jeden z nejzkušenějších hráčů na kanadském seznamu. Čtyřiatřicetiletý útočník, jenž si s Kanadou zahrál na dvou světových šampionátech, by měl patřit k lídrům olympijského týmu. 

V NHL odehrál téměř osm stovek zápasů. Několik let působil v Buffalu, kde se z něj stal dokonce asistent kapitána, hrál také v Dallasu, Vancouveru, St. Louis, Nashvillu a naposledy obékal dres Edmontonu.

V roce 2015 odešel do Evropy a přes Bern, Omsk a Čeljabinsk zamířil až do švédského Linköpingu, ve kterém posbíral v 13 zápasech už 12 kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ben Scrivens

Ben Scrivens.jpg

Očekávaná brankářská jednička kanadského týmu. Jednatřicetiletý Ben Scrivens, jenž chytal už na mistrovství světa v Minsku, zvládl v NHL projít čtyřmi kluby. Debutoval v sezoně 2011/12 v dresu Toronta, chytal také za Los Angeles, Edmonton a Montreal. Nejvíc zápasů v sezoně (57) odchytal v dresu Oilers, nikde se ale nestal pevnou jedničkou, a tak se loni vydal do Evropy. V uplynulé sezoně chytal za Minsk, letos je v Ufě a patří k nejlepším gólmanům KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Wojtek Wolski

Wojtek Wolski.jpg

Kanadský útočník, který se narodil v Polsku, byl draftován už v roce 2005. Tehdy ho z prvního kola ulovilo Colorado, v jehož barvách si ihned odbyl premiéru v NHL. V dalším ročníku zvládl odehrát 76 zápasů, ve kterých posbíral 50 kanadských bodů. Zdálo se, že má nakročeno k báječné kariéře, jenže tuto bodovou metu už nikdy nepokořil.

V průběhu ročníku 2009/10 odešel do Phoenixu, hrál také za New York Rangers, Floridu a Washington. Na výkony z dresu Avalanche už ale nenavázal a po 480 odehraných zápasech v NHL odešel do Ruska.

Nejprve zamířil do Novgorodu, kde se stal dokonce kapitánem. Působil také v Magnitogorsku a letos řádí v dresu Kunlunu, v jehož barvách posbíral už 24 kanadských bodů. Bude válet i na Karjale?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud