Kam zamíří Bruno Guimaraes z Newcastlu? O jeho podpis svede bitvu Arsenal s Manchesterem City

Kam zamíří Bruno Guimaraes z Newcastlu? O jeho podpis svede bitvu Arsenal s Manchesterem City

Dvě těžké váhy se střetnou v létě o podpis záložníka Newcastlu United Bruna Guimaraese. Oba kluby hledají posilu do středu záložní řady a soustředí se na brazilského reprezentanta.

Bruno Gimaraes je od příchodu do Newcastlu na konci ledna roku 2022 klíčovým hráčem Newcastlu United. Skvělý driblér a nahrávač, který každý zápas odehraje stoprocentně koncentrovaný, je motorem mužstva a prakticky nemá žádnou slabinu. V anglické Premier není mnoho lepších středopolařů než on. Není tedy překvapením, že přilákal zájem nejbohatších velkoklubů.

O jeho podpis na smlouvě silně stojí Arsenal. Thomas Partey má problémy se zdravím a s kondicí a Emirates Stadium zřejmě v létě opustí Jorginho, jemuž vyprší smlouva. Severolondýnský klub proto potřebuje na post středního záložníka opravdu kvalitní zboží.

I když v Manchesteru City je ve středu zálohy konkurence o poznání větší než v Arsenalu, i kouč Pep Guardiola má o Guimaraese mimořádný zájem. Bývalého hráče francouzského Lyonu sleduje též Paris Saint-Germain, ale kluby z Premier League jsou ve frontě zájemců na prvních místech.

Guimaraes má ve smlouvě výkupní klauzuli ve výši sto milionů liber, ale uchazeči o jeho autogram budou chtít jistě vyjednat lepší podmínky. Magpies však už deklarovali, že svoje nejlepší hráče, mezi něž Guimaraes bezpochyby patří, si chtějí v klubu udržet ještě aspoň pro příští sezonu. Newcastle tak stojí před těžkým rozhodnutím – ponechat si hvězdného středopolaře, nebo za něj vyinkasovat pořádný balík peněz a podpořit rozvoj týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud