Kam se na ně hrabe Sparta. 5 hráčů Slavie, kteří se dostali do reprezentace

Nováčkem ve fotbalové reprezentaci je Ondřej Petrák, který hraje za Norimberk. Do Bundesligy zamířil ze Slavie, která nyní do národního týmu „vyslala“ pět svých zástupců.

slavia.jpg

Kouč Karel Jarolím si při sestavování nominace rýpl do Sparty, která se stala zásobárnou rumunské reprezentace. Do českého týmu se ale nikdo z Letné nedostal, zato konkurenční Slavia má v aktuálním výběru pět zástupců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Bořil

Jan Bořil ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Je tomu rok a půl, co Jan Bořil přestoupil z Mladé Boleslavi do Slavie. V Edenu se rychle stal jednou z opor zadních řad, nejprve hrál napravo, nyní má místo na levém kraji obranné čtyřky. Pravidelně se objevuje také v reprezentaci, odehrál i poslední dva zápasy proti Austrálii a Nigérii. O místo v základní sestavě Jarolímova výběru se přetahuje s Filipem Novákem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V létě jednal se Spartou, bývalý liberecký kapitán ale nakonec zamířil ze severu Čech do Slavie. V Edenu si rychle získal místo v základní sestavě, Jana Bořila „přesunul“ nalevo a společně vytvořili úderné kraje slávistické sestavy. Loni v listopadu si odbyl reprezentační premiéru v zápase s Katarem, druhý start si připsal v červnu proti Nigérii.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

V minulých měsících okolo něj kroužila Fiorentina, zájem o Tomáše Součka měla i Atalanta, třiadvacetiletý záložník ale zůstal v Edenu. V lize letos nevynechal ani minutu a důležitou roli má i v reprezentaci. V národním týmu defenzivní záložník odehrál 11 zápasů a vstřelil jeden gól. Aktuálně má hodně blízko do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Antonín Barák s Vladimírem Daridou jsou zranění, Bořek Dočkal v reprezentaci dlouho nebyl, a tak role dirigenta záložní řady připadne zřejmě na něj. Josef Hušbauer letos hraje ve formě, v lize nevynechal ani minutu a v šesti zápasech dal už tři branky. Přenese si pohodu i do reprezentace?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Jan Sýkora

Jan Sýkora ČR.jpg

Když před rokem a půl přestupoval z Liberce do Slavie, stal se nejdražším hráčem, jenž přestoupil mezi dvěma ligovými kluby. Jeho rekord až letos prolomil Jan Matoušek, který míří do Edenu z Příbrami. Zatímco dvacetiletý talent patří do kádru lvíčat, čtyřiadvacetiletý Sýkora odehrál v národním týmu už osm zápasů. Letos zasáhl do pěti ligových duelů, pokaždé byl v základu a v zápase s Teplicemi se prosadil i gólově.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud