Kam, když ne Kladno? 5 českých klubů, ve kterých by mohl hrát Jaromír Jágr

V reprezentaci už se (zřejmě) neobjeví, na českých ledech ho ale ještě nejspíš uvidíme. Jaromír Jágr po předloňském mistrovství světa potvrdil, že plánuje comeback do české ligy. Může hrát za Kladno, ale také někde jinde.

Jaké jsou Jágrovy plány na další sezony? V té současné bude ještě válet v NHL v dresu Calgary Flames a pak by mohl přijít comeback do české extraligy, pravděpodobně do Kladna. Existují ale i další varianty:

„Kdyby Kladno bylo pořád v první lize, tak bych šel možná na střídavý start do extraligy. Abych hrál jen zápasy a nemusel trénovat, to by mi docela vyhovovalo," dodal v dobré náladě po předloňském světovém šampionátu nejlepší český hokejista všech dob.

Možná to byl žert, ale u Jágra nikdy nevíte. Proto jsme si zatipovali a vybrali pět klubů, ve kterých by případně mohl hrát. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Litvínov

Jaromír Jágr Ručinská Vídeň.jpg

Litvínov je jedním z klubů, ve kterých by se teoreticky mohla slavná osmašedesátka  objevit. Jágrův velký kamarád Martin Ručinský už s ním sice na ledě určitě nebude, ale na Jágra by mohl mít vliv při rozhodování. Stejně tak Jiří Šlégr a další významné osobnosti severočeského klubu. Angažmá je ovšem aspoň trochu reálné jen v případě, že Chemici nesestoupí do druhé nejvyšší soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Sparta

Jaromír Jágr Florida 2.jpg

Důvodů, proč by Jaromír Jágr mohl hrát za Spartu, je hned několik. Do Prahy to je z Kladna kousek, holešovický klub má silný rozpočet a každoročně ty nejvyšší ambice. Sparta má zvuk, na druhou stranu, je ale velkým rivalem Kladna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Chomutov

Jaromír Jágr Dallas.jpg

Jaromír Jágr a Chomutov? Na první pohled spojení, které postrádá logiku. Jenže opak je pravdou. Piráty totiž vede Vladimír Růžička, který s Jágrem získal olympijské zlato v Naganu a v roli kouče s ním zažil řadu dalších turnajů. Růžička měl na zkušeného útočníka vždy dobrý vliv, třeba by spolupráci mohli ještě obnovit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Třinec

Jaromír Jágr 2010.jpg

Jágrovi o peníze po případném návratu do extraligy asi nepůjde. Ale pokud by chtěl zamířit k opravdové elitě a do skvěle zajištěného klubu, pak by mohl zvolit Třinec. Oceláři mají moderní halu, vysoký rozpočet a mistrovské ambice. Město sice leží na druhé straně republiky, Třinec ale dokázal přilákat v minulosti hráče jako Jakub Klepiš, Zbyněk Irgl či Rostislav Klesla. O spojení Džegra s Oceláři se hodně spekulovalo už letos v létě, kdy ještě nebylo jisté, zda získá další angažmá v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Plzeň

Jaromír Jágr All Star.jpg

Do Plzně by to Jaromír Jágr neměl daleko, ale hlavně by obnovil spolupráci s Martinem Strakou. Sice už ne na ledě, ti dva se ale velmi dobře znají a společně toho už hodně zažili. Indiáni umí pracovat s mládeží, a to by Jágrovi mohlo vyhovovat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud