Srdjan Plavšič   Podzim mu příliš nevyšel, a tak jej během zimy trenéři Slavie začali “učit” na postu levého beka. Zejména v zimní přípravě se Srdjan Plavšič jevil velmi dobře a taky na jaře předváděl podstatně lepší výkony. Jenže ve čtvrtek Slavii nepomůže. Srbský rychlík je mimo hru kvůli karetnímu trestu. 
 Lukáš Masopust   Už několikrát ukázal, že je univerzálem, který dokáže zahrát prakticky kdekoliv. Postavíte ho do útoku? Není problém. Na kraj obrany? Jasně, zvládne to. Jenže Lukáš Masopust se zranil v reprezentačním utkání ve Walesu a letošní sezona už pro něj skončila. Pro sešívané je to hodně bolavá rána.  
 David Jurásek   Slavia o něj stála déle a nakonec jej během zimy taky přivedla. Na soupisku pro Konferenční ligu už ale Davida Juráska nezapsala, a tak český reprezentant do jednadvaceti let, který klepe i na dveře seniorského národního týmu, bude sledovat bitvy s Feyenoordem pouze jako divák. Slavii by se přitom náramně hodil, po svém příchodu do Edenu se totiž ihned zabydlel v základní sestavě. 
 Jan Bořil   Za normálních okolností by byl první volbou Slavie. Jenže kapitán sešívaných se už během podzimu zranil a v ohrožení se ocitla celá jeho kariéra. V letošním ročníku si už Jan Bořil nekopne a kdy a jak se vrátí, to je otázkou. I proto přišel do Edenu Jurásek. 
5
Fotogalerie

Kalamita v Edenu. 5 levých obránců, které Slavia nemůže použít v bitvě s Feyenoordem

Slavia se dostala mezi osm nejlepších týmů Konferenční ligy. V boji o postup do semifinále narazí na Feyenoord, před zápasem v Rotterdamu ale musí řešit jeden velký problém.

Slavia bude hrát v Rotterdamu nejspíš na tři stopery. Kdyby totiž chtěla vsadit na rozestavení se čtyřmi beky, tak na levý kraj obrany nemá koho postavit. Pět hráčů, kteří by za normálních okolností mohli na tomto postu hrát, ale nyní jsou mimo, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Oscar Dorley 

GetFile - 2022-04-05T100319.756.jpg

Post levého beka měl být v pohárech jeho. Jenže Oscar Dorley je nyní ze hry venku. Vyřadil ho nedělní šlágr ligy mezi Plzní a Slavií, který liberijský reprezentant nedohrál. Oscar léčí kotník a v Rotterdamu hrát nebude. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Srdjan Plavšič 

GetFile - 2022-04-05T100512.689.jpg

Podzim mu příliš nevyšel, a tak jej během zimy trenéři Slavie začali “učit” na postu levého beka. Zejména v zimní přípravě se Srdjan Plavšič jevil velmi dobře a taky na jaře předváděl podstatně lepší výkony. Jenže ve čtvrtek Slavii nepomůže. Srbský rychlík je mimo hru kvůli karetnímu trestu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Masopust 

GetFile - 2022-04-05T100331.567.jpg

Už několikrát ukázal, že je univerzálem, který dokáže zahrát prakticky kdekoliv. Postavíte ho do útoku? Není problém. Na kraj obrany? Jasně, zvládne to. Jenže Lukáš Masopust se zranil v reprezentačním utkání ve Walesu a letošní sezona už pro něj skončila. Pro sešívané je to hodně bolavá rána.  

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Jurásek 

GetFile - 2022-04-05T100416.584.jpg

Slavia o něj stála déle a nakonec jej během zimy taky přivedla. Na soupisku pro Konferenční ligu už ale Davida Juráska nezapsala, a tak český reprezentant do jednadvaceti let, který klepe i na dveře seniorského národního týmu, bude sledovat bitvy s Feyenoordem pouze jako divák. Slavii by se přitom náramně hodil, po svém příchodu do Edenu se totiž ihned zabydlel v základní sestavě. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Bořil 

GetFile - 2022-04-05T100608.159.jpg

Za normálních okolností by byl první volbou Slavie. Jenže kapitán sešívaných se už během podzimu zranil a v ohrožení se ocitla celá jeho kariéra. V letošním ročníku si už Jan Bořil nekopne a kdy a jak se vrátí, to je otázkou. I proto přišel do Edenu Jurásek. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud