Kadeřábek, ale i Plašil. Poskládali jsme „nejsilnější“ český tým ve hře FIFA 17

Český fotbal je stále na ústupu. Kvalifikace o postup na mistrovství světa je toho důkazem. Vždyť trenér Karel Jarolím měl problém i s tím, aby postavil sestavu, která by přejela Ázerbájdžán.

Ve Slavii válí Jan Sýkora, v Itálii se prosazuje Patrik Schick, daří se i Jakubu Janktovi, velký potenciál stále dřímá ve Václavovi Černém, ve Fulhamu zase pravidelně nastupuje Tomáš Kalas. Budoucnost českého týmu by nemusela být až tak zlá. Přítomnost však není příliš optimistická, o čemž svědčí i hodnocení tuzemských fotbalistů ve hře FIFA 17, podle něhož jsme poskládali nejsilnější český tým. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář - Petr Čech (Arsenal), hodnocení: 88

Petr Čech Arsenal 2.jpg

V reprezentaci už skončil, v Arsenalu čím dál častěji chybuje, spekuluje se o jeho možné náhradě, realitou ale je, že zůstává jediným českým fotbalistou v elitní padesátce bodování hry FIFA 17. V tomto výběru tak nemůže chybět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce - Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), hodnocení: 75

Pavel Kadeřábek Hoffenheim.jpg

Hoffenheimu se docela daří a Pavel Kadeřábek je ve formě. Patří k nejlepším hráčům německého celku i české reprezentace. Jeho hodnocení je toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Obránce - Marek Suchý (Basilej), hodnocení: 78

Marek Suchý Basilej.jpg

Když se reprezentace ujal Karel Jarolím, udělal z Marka Suchého klíčového stopera. Jenže jeho bývalý slávistický svěřenec až příliš chyboval a přišel o místo v sestavě. Zato v Basileji válí a dostal se mezi nejlépe hodnocené hráče švýcarské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Obránce - Tomáš Sivok (Bursaspor), hodnocení: 76

Tomáš Sivok ČR.jpg

Přestože mu je už 33 let, reprezentace ho stále potřebuje a Tomáš Sivok i nadále patří k pilířům sestavy. To zatím platí i v tureckém Bursasporu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Obránce - Theodor Gebre Selassie (Brémy), hodnocení: 76

Gebre ČR.jpg

Hodnocení českých hráčů ve hře FIFA 17 není nic, s čím by se dalo dlouho pracovat. Proto je třeba improvizovat a přesunout Theodora Gebre Selassieho na levý kraj obrany. V minulosti už několikrát přesvědčil o tom, že tento přesun zvládne.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník - Matěj Vydra (Derby), hodnocení: 72

Matěj Vydra Derby.jpg

Jak už bylo uvedeno, je třeba improvizovat. I proto jsme na pravý kraj zálohy postavili rychlonohého Matěje Vydru, který na tomto postu dokáže zastoupit. V reprezentaci ani druholigovém anglickém Derby však příliš nehraje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník - Vladimír Darida (Herta Berlín), hodnocení: 79

Vladimír Darida Herta.jpg

Motor týmu. Mašina, na kterou je spoleh. Vladimír Darida „vyrostl“ v klíčového hráče Herty Berlín a nedávno se dokonce spekulovalo o jeho přesunu do Realu Madrid či Bayernu Mnichov. Reprezentace bez něj nemůže fungovat, stále se ale čeká, kdy se stane rozdílovým hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník - Daniel Kolář (Gaziantepspor), hodnocení: 75

Daniel Kolář ČR.jpg

Paradoxní situace. Daniel Kolář se po podzimním odchodu z Plzně „uklidil“ do tureckého Gaziantepsporu, aktuálně je ale bez herního vytížení. Na jaře se totiž nevešel kvůli vysokému počtu cizinců na týmovou soupisku a připravuje se individuálně. Do našeho výběru se ale díky svému ratingu dostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník - Jaroslav Plašil (Bordeaux), hodnocení: 76

Jaroslav Plašil a Sivok.jpg

Jaroslav Plašil, stejně jako Petr Čech, ukončil po Euru reprezentační kariéru. Čeští fanoušci mu dlouhá léta nemohli přijít na jméno, Plašil schytával po téměř každém zápase kritiku, klubovou pozici v Bordeaux má ale stále pevnou. Rating 76 mu stačí i na pozici v tomto týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Záložník - Ladislav Krejčí (Bologna), hodnocení: 77

Ladislav Krejčí Bolona.jpg

Ladislav Krejčí v létě zvedl kotvy a přestoupil za sto milionů korun do italské Boloni. Úvod angažmá měl skvělý, stal se nejlepším týmovým hráčem měsíce, dařilo se mu i na přelomu roku, od začátku února ale čeká na nějaký gól či asistenci. V zápase proti Laziu Řím dokonce vypadl ze základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník - Tomáš Necid (Bursaspor), hodnocení: 74

Tomáš Necid ČR2.jpg

Za uplynulé období toho zvládl už mnoho. Působil v CSKA Moskva, hrál za Zwolle, patří Bursasporu a aktuálně hostuje v Legii Varšava. Taky se trefil na Euru a stále patří do kádru trenéra Jarolíma. V reprezentaci se od něj ale čeká víc.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud