Jan Ščotka  Stejně jako Vejmelka se chystá na své první mistrovství světa. Pětadvacetiletý bek prošel mládežnickými týmy ve Vsetíně, extraligu hrával za Pardubice a Litvínov a teď má za sebou úspěšný rok ve finském Jyväskylä. V seniorské reprezentaci debutoval loni, rychle si však získal pevnou pozici. 
 Jiří Černoch  Jedno z překvapení české nominace. Jiří Černoch však v přípravě předváděl velmi dobré a bojovné výkony a pozvánku na šampionát, který bude jeho prvním v kariéře, si zasloužil. Pětadvacetiletý útočník, jenž několik let hrával za Spartu, má za sebou povedenou sezonu v Karlových Varech, loni debutoval v reprezentaci a teď je před ním další vrchol. 
 Jiří Smejkal  Stříbrný šampionát v roce 2014 mu vyšel náramně. Tehdy dal čtyři góly a poté odešel do Kanady, po dvou letech byl ale zpátky v Evropě. Nejprve hrál KHL za Záhřeb, nastupoval za Spartu či Chomutov, poslední dva roky odehrál ve Finsku a v příští sezoně bude působit ve Švédsku. S reprezentací pětadvacetiletý útočník startoval už na loňském světovém šampionátu i na olympiádě v Pekingu. 
 Michael Špaček Stříbrný šampionát osmnáctek vyšel taky Michaelu Špačkovi, jenž dal na turnaji dva góly a přidal pět nahrávek. Už v té době hrával extraligu za Pardubice, odkud později zamířil do Kanady. Pětadvacetiletý forvard si zahrál taky ve Finsku, loni získal titul s Třincem a letos účastník olympiády v Pekingu patřil k oporám švédské Frölundy. Na svém druhém mistrovství světa by měl být jedním z lídrů české ofenzivy. 
6
Fotogalerie

Jsou ze silné generace. 6 hráčů ze stříbrné osmnáctky, kteří budou hrát na letošním mistrovství světa

České reprezentaci do 18 let se v roce 2014 sešel hodně silný tým, který na mistrovství světa získal stříbro. Několik hráčů z tehdejšího výběru bude hrát i na letošním šampionátu.

Hokejové mistrovství světa do 18 let se v roce 2014 konalo ve Finsku, kde už v pátek startuje letošní seniorský světový šampionát. Na ten se dostalo i šest českých hráčů, kteří byli členy tehdejší stříbrné osmnáctky (ve finále nestačili na USA). Zajímá vás, kteří to jsou? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Karel Vejmelka 

Karel Vejmelka ČR 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V tehdejším týmu byli tři čeští brankáři, kteří se letos objevili v NHL - Vítek Vaněček, Daniel Vladař a taky Karel Vejmelka, jenž do zámoří vyrazil před letošní sezonou z Komety a v dresu Arizony předváděl velmi dobré výkony. Z českých gólmanů toho v NHL v aktuálním ročníku odchytal nejvíc a teď se připravuje na své první mistrovství světa, na kterém by měl být jedničkou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jan Ščotka 

Jan Ščotka ČR 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Vejmelka se chystá na své první mistrovství světa. Pětadvacetiletý bek prošel mládežnickými týmy ve Vsetíně, extraligu hrával za Pardubice a Litvínov a teď má za sebou úspěšný rok ve finském Jyväskylä. V seniorské reprezentaci debutoval teprve loni, rychle si však získal pevnou pozici. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jiří Černoch 

Jiří Černoch ČR 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedno z překvapení české nominace. Jiří Černoch však v přípravě předváděl velmi dobré a bojovné výkony a pozvánku na šampionát, který bude jeho prvním v kariéře, si zasloužil. Pětadvacetiletý útočník, jenž několik let hrával za Spartu, má za sebou povedenou sezonu v Karlových Varech, loni debutoval v reprezentaci a teď je před ním další vrchol. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jiří Smejkal 

Jiří Černoch ČR 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stříbrný šampionát v roce 2014 mu vyšel náramně. Tehdy dal čtyři góly a poté odešel do Kanady, po dvou letech byl ale zpátky v Evropě. Nejprve hrál KHL za Záhřeb, nastupoval za Spartu či Chomutov, poslední dva roky odehrál ve Finsku a v příští sezoně bude působit ve Švédsku. S reprezentací pětadvacetiletý útočník startoval už na loňském světovém šampionátu i na olympiádě v Pekingu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michael Špaček 

Michael Špaček ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stříbrný šampionát osmnáctek vyšel taky Michaelu Špačkovi, jenž dal na turnaji dva góly a přidal pět nahrávek. Už v té době hrával extraligu za Pardubice, odkud později zamířil do Kanady. Pětadvacetiletý forvard si zahrál taky ve Finsku, loni získal titul s Třincem a letos účastník olympiády v Pekingu patřil k oporám švédské Frölundy. Na svém druhém mistrovství světa by měl být jedním z lídrů české ofenzivy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jakub Vrána 

Jakub Vrána ČR 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Část letošní sezony sice promarodil, stihl se dát ale do pořádku a na šampionátu ve Finsku bude patřit k hlavním hvězdám českého týmu. Jakub Vrána má ve sbírce Stanley Cup, který získal s Washingtonem, letos pak stihl nasázet v 26 zápasech za Detroit 13 branek. Bude hrát na svém třetím mistrovství světa a český tým na něj bude hodně spoléhat. Na stříbrném šampionátu osmnáctek dal v roce 2014 osm branek. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud