Matěj Vydra (Burnley FC) - 3 mil. eur 

Matěj Vydra (Burnley FC) - 3 mil. eur 

Jsou v nejlepší lize světa. Podívejte se, kolik stojí čeští fotbalisté v Premier League

Anglická Premier League je už řadu let nejsledovanější fotbalovou soutěží na světě. Letos ji s velkým nadšením hltají i čeští fanoušci.

V Premier League si v minulosti zahráli takoví fotbalisté, jako Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Milan Baroš, Tomáš Rosický nebo Petr Čech. V současné době však působí v elitní anglické lize jiní čtyři čeští reprezentanti. Zajímá vás, jaké jsou jejich tržní hodnoty? Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a zjistili to. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Matěj Vydra (Burnley FC) - 3 mil. eur 

GetFile (2).jpg

Z českých fotbalistů působí v Anglii nejdéle, jeho pozice ale není taková, jakou by si přál. Devětadvacetiletý reprezentační útočník, jenž na ostrovech hrával za Watford, West Bromwich Albion, Reading a Derby je od roku 2018 v Burnley, jeho oporou se ale nikdy nestal. Loňský ročník končil se třemi góly, v letošních pěti startech se ale netrefil ještě ani jednou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Alex Král (West Ham United) - 10 mil. eur 

GetFile (3).jpg

Měl skvěle našlápnuto. Z Teplic se dostal do Slavie, zabydlel se v reprezentaci a po pár měsících přestoupil za velké peníze do Spartaku Moskva. Výkonnost Alexe Krále šla nahoru, jenže v poslední době začal stagnovat, což bohužel ukázal i na EURU, které mu vůbec nevyšlo.

Třiadvacetiletý záložník vypadl ze základní sestavy národního týmu a sám si dobře uvědomoval, že potřebuje změnu. Ta taky nakonec přišla a Král odešel na konci srpna na hostování s opcí do West Hamu. Do hry zatím sice chodí převážně z lavičky náhradníků, už teď je ale vidět, jak moc zase herně pookřál. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Vladimír Coufal (West Ham United) - 12 mil. eur 

GetFile (4).jpg

Loňskou sezonu načal ještě ve Slavii, ovšem poté, co sešívaní nezvládli postoupit do Ligy mistrů, nabral směr Premier League. Vladimír Coufal přestoupil z Edenu do West Hamu a možná ani on nečekal, jak rychle se zabydlí v základní sestavě. V loňském ročníku zaznamenal sedm ligových asistencí a v Anglii si udělal skvělé jméno. Svou pozici si devětadvacetiletý pravý reprezentační obránce drží i letos. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Tomáš Souček (West Ham United) - 40 mil. eur 

GetFile (5).jpg

Nejdražším českým fotbalistou v anglické Premier League je Tomáš Souček, který je už třetí sezonu oporou West Hamu. Během loňského ročníku nastřílel v Premier League deset branek a zařadil se po bok výrazných person celé soutěže. Spekulovalo se o jeho možném odchodu, šestadvacetiletý záložník ale zůstal v Londýně a letos opět odvádí velmi kvalitní výkony. Na kontě má i jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud