Jsou to borci. 4 hráči, kteří v jednom extraligovém zápase dali alespoň pět gólů

Nejvíc bodů v jednom extraligovém zápase posbíral Petr Čajánek. Bývalý zlínský útočník se v utkání s Opavou blýskl sedmi body. Víte ale, kdo dal v jediném utkání nejvíc gólů?

Pouze čtyři hráči v extraligové historii (počítáme i play-off), dali během jediného utkání pět či více gólů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Sršeň - 5 branek

Tomáš Sršeň12.jpg

Prvním hráčem, který dal v nejvyšší soutěži pět branek, byl Tomáš Sršeň. Zazářil v sezoně 1996/97 v utkání play-off mezi Vsetínem a Pardubicemi, které Valaši vyhráli 10:1. Vsetín tehdy semifinálovou sérii ovládl 3:1 na zápasy, postoupil do finále a tam smetl i Vítkovice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Čaloun - 5 branek

JAn Čaloun Litvínov.jpg

V základní části jako první pokořil hranici pěti nastřílených branek v jednom utkání Jan Čaloun. Psala se sezona 2004/05 a olympijský šampion z Nagana tehdy hájil barvy Litvínova. Čaloun se blýskl v utkání s Jihlavou, které Litvínov vyhrál 8:5.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Milan Gulaš - 5 branek

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Milan Gulaš ovládl utkání Plzně proti Zlínu v sezoně 2018/19. Ševci přijeli na západ Čech ve formě, odvezli si ale vysoký výprask a prohráli 2:9. Vyhkášený kanonýr, jenž se blýskl pěti góly, se zároveň dostal do čela tabulky střelců a stal se i nejproduktivnějším hráčem extraligy. Na čtyři góly mu přihrál Jan Kovář.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Petr Čajánek - 6 branek

Petr Čajánek1.jpg

Jediným hráčem, který dal v extraligovém utkání šest branek, je Petr Čajánek. V sezoně 1997/98 tehdejší útočník týmu z Baťova města pomohl k vysoké výhře nad Opavou, kterou Zlín porazil 10:2. Jako bonus Čajánek přidal ještě jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud