Dmitrij Jaškin  Narodil se v ruském Omsku, reprezentoval však české barvy. Představil se na dvou světových šampionátech a rád by si zahrál i za rok v Praze, tam má ale dveře zavřené. Třicetiletý Dmitrij Jaškin totiž patří k hlavním hvězdám celé KHL. Loni válel v Petrohradu, v příštím ročníku bude hrát za Kazaň.

Dmitrij Jaškin
Narodil se v ruském Omsku, reprezentoval však české barvy. Představil se na dvou světových šampionátech a rád by si zahrál i za rok v Praze, tam má ale dveře zavřené. Třicetiletý Dmitrij Jaškin totiž patří k hlavním hvězdám celé KHL. Loni válel v Petrohradu, v příštím ročníku bude hrát za Kazaň.

 Lukáš Klok  Bývalý bek Vítkovic se před rokem vydal do zámoří. Chtěl zabojovat o místo v Arizoně, v USA to ale rychle zabalil a odešel do Švédska. Sezonu dokončil ve švýcarském Luganu, v příštím ročníku ale bude hrát za ruský Nižněkamsk, ve kterém už dříve působil. Tím si osmadvacetiletý bek zabouchl dveře do reprezentace, ve které patřil v posledních letech k oporám.
 David Sklenička  Stejně jako Klok si mohl zahrát na posledním mistrovství světa. Ani jeden z nich se ale do nominace nedostal, protože byli spojováni s odchodem do KHL. Spekulace se nakonec potvrdily a na východ odešel i David Sklenička. Šestadvacetiletý bek, jenž naposledy působil ve Švédsku, bude hrát za kazašskou Astanu.
 Libor Šulák  Devětadvacetiletý obránce má za sebou sezonu v ruském Vladivostoku, ve kterém byl dokonce kapitánem. V KHL si bývalý bek Detroitu udělal dobré jméno a v soutěži bude pokračovat. Nově však v sibiřském Omsku, se kterým účastník olympiády v Pekingu podepsal dvouletý kontrakt.
 Kauza Safin  Jeho rodina pochází z Ruska, Ostap Safin se však narodil v České republice. Několik let se zkoušel prosadit v zámoří, před rokem se ale vrátil do Prahy a hrál extraligu za Spartu. V březnu prodloužil smlouvu, o pár měsíců později ovšem kontrakt ukončil a odešel do Ruska. Čtyřiadvacetiletý forvard zamířil do Togliatti, navíc se vzdal českého občanství a stal se Rusem.
5
Fotogalerie

Jsou na špatné adrese. Podívejte se, kteří čeští hokejisté budou hrát v KHL

Z Ruska cesta do české reprezentace nevede. I přesto bude v nové sezoně KHL hrát několik Čechů.

Kontinentální hokejová liga dříve bývala plná českých hokejistů. Po zahájení ruské invaze na Ukrajinu jich většina ze země odešla, přesto se najdou i tací, které KHL zlákala. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin KHL.jpg

Narodil se v ruském Omsku, reprezentoval však české barvy. Představil se na dvou světových šampionátech a rád by si zahrál i za rok v Praze, tam má ale dveře zavřené. Třicetiletý Dmitrij Jaškin totiž patří k hlavním hvězdám celé KHL. Loni válel v Petrohradu, v příštím ročníku bude hrát za Kazaň.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Klok

Lukáš Klok ČR 1.jpg

Bývalý bek Vítkovic se před rokem vydal do zámoří. Chtěl zabojovat o místo v Arizoně, v USA to ale rychle zabalil a odešel do Švédska. Sezonu dokončil ve švýcarském Luganu, v příštím ročníku ale bude hrát za ruský Nižněkamsk, ve kterém už dříve působil. Tím si osmadvacetiletý bek zabouchl dveře do reprezentace, ve které patřil v posledních letech k oporám.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Sklenička

David Sklenička ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Klok si mohl zahrát na posledním mistrovství světa. Ani jeden z nich se ale do nominace nedostal, protože byli spojováni s odchodem do KHL. Spekulace se nakonec potvrdily a na východ odešel i David Sklenička. Šestadvacetiletý bek, jenž naposledy působil ve Švédsku, bude hrát za kazašskou Astanu.

Foto:  Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Libor Šulák

Libor Šulák KHL.jpg

Devětadvacetiletý obránce má za sebou sezonu v ruském Vladivostoku, ve kterém byl dokonce kapitánem. V KHL si bývalý bek Detroitu udělal dobré jméno a v soutěži bude pokračovat. Nově však v sibiřském Omsku, se kterým účastník olympiády v Pekingu podepsal dvouletý kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Kauza Safin

Ostap Safin Sparta.jpg

Jeho rodina pochází z Ruska, Ostap Safin se však narodil v České republice. Několik let se zkoušel prosadit v zámoří, před rokem se ale vrátil do Prahy a hrál extraligu za Spartu. V březnu prodloužil smlouvu, o pár měsíců později ovšem kontrakt ukončil a odešel do Ruska. Čtyřiadvacetiletý forvard zamířil do Togliatti, navíc se vzdal českého občanství a stal se Rusem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud