4. Jakub Dvořák – 17 let (Bílí Tygři Liberec): 273 minut, 14 vteřin  Nebýt zlomeniny klíční kosti, byl by sedmnáctiletý obránce Jakub Dvořák v tomto žebříčku výše než na čtvrtém místě. Během aktuální sezony zvládl odehrát 23 utkání a zaznamenal dvě gólové asistence. V průměru stráví během extraligového utkání na ledě necelých dvanáct minut. Urostlý, skoro dvoumetrový hromotluk, je velkým příslibem českého hokeje. Liberecký odchovanec je už nyní členem kádru reprezentační dvacítky a měl by být jednou z velkých tuzemských nadějí pro příští draft NHL. Skauti ho bedlivě sledují a odhadují, že by se mohl dočkat výběru během druhého kola. Profimedia.cz
 3. Eduard Šalé – 17 let (Kometa Brno): 315 minut, 56 vteřin  Kometa je pravidelným dodavatelem mladých talentů do draftů NHL a v příštím roce se ve výběru nejnadějnějších borců z celého světa opět objeví brněnský odchovanec. Aktuálně sedmnáctiletý Eduard Šalé je pasován na jednoho z favoritů draftu a mohl by se objevit v elitní desítce, kterou si rozeberou zámořské kluby. Už v minulém ročníku se poprvé objevil v seniorské extralize – odehrál deset utkání a posbíral tři body za dva góly a nahrávku. V tom současném už je plnoprávným členem sestavy. Nastoupil do 26 střetnutí a na kontě má šest bodů (3+3). Profimedia.cz
 2. Matouš Menšík – 19 let (HC Olomouc): 319 minut, 52 vteřin  Útočník Matouš Menšík je hráčem Jihlavy, ale momentálně je na hostování v Olomouci, kde služeb devatenáctiletého mladíka stoprocentně využívají. Urostlý forvard se objevil v 25 extraligových zápasech, dal v nich jeden gól a na další dva nahrál spoluhráčům. V průměru stráví na ledě téměř 13 minut v každém utkání. Profimedia.cz
 1. Jiří Ticháček – 19 let (Rytíři Kladno): 452 minut, 34 vteřin  Obránce Jiří Ticháček má teprve 19 let, ale už tři sezony hraje v soutěžích dospělých. V ročníku 2020/21 začínal ještě ve druhé lize, od toho minulého už patří ke stálicím v sestavě Kladna. I když je se 175 centimetry na beka poměrně malý, fyzický handicap vyvažuje hbitostí, dobrým bruslením a rychlostí. Ne náhodou prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a zahrál si i na mistrovství světa osmnáctek a dvacítek. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Jsou na dobré cestě. 5 teenagerů, kteří strávili v aktuální extraligové sezoně nejvíc času na ledě

Jak pomoci s rozvojem talentů? Dávat v extralize co nejvíc šanci mladým hráčům.

Mládí vpřed. To je heslo, kterým by se měly řídit všechny extraligové kluby. A někde jej berou opravdu vážně. Po tuzemských kluzištích se prohání řada nadějných teenagerů. Jména pěti mladíků, jimž ještě nebylo 20 let, a kteří v současném ročníku nejvyšší soutěže zatím odehráli nejvíc minut, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Adam Dvořák - 18 let (HC Škoda Plzeň): 204 minut, 12 vteřin

Adam Dvořák.jpg

Plzeňský rodák a odchovanec Adam Dvořák nakoukl poprvé do extraligy dospělých už v minulém ročníku, v němž naskočil do čtyř zápasů v základní části soutěže a vstřelil i premiérový gól. Stejnou porci utkání pak zvládl i v play-off. V současném ročníku už patří mezi nejvytíženější teenagery v nejvyšší soutěži.

Subtilní útočník strávil sezonu 2020/21 ve švédské dorostenecké lize a tato zkušenost mu přišla k duhu. Po návratu do plzeňské juniorky byl k nezastavení a zcela po zásluze si jeho výkonů všimli trenéři A týmu a dali mu šanci. V současném ročníku zasáhl do 24 střetnutí, dal dva góly a přidal k nim dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Jakub Dvořák – 17 let (Bílí Tygři Liberec): 273 minut, 14 vteřin

Jakub Dvořák1.jpg

Nebýt zlomeniny klíční kosti, byl by sedmnáctiletý obránce Jakub Dvořák v tomto žebříčku výše než na čtvrtém místě. Během aktuální sezony zvládl odehrát 23 utkání a zaznamenal dvě gólové asistence. V průměru stráví během extraligového utkání na ledě necelých dvanáct minut.

Urostlý, skoro dvoumetrový hromotluk, je velkým příslibem českého hokeje. Liberecký odchovanec je už nyní členem kádru reprezentační dvacítky a měl by být jednou z velkých tuzemských nadějí pro příští draft NHL. Skauti ho bedlivě sledují a odhadují, že by se mohl dočkat výběru během druhého kola.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Eduard Šalé – 17 let (Kometa Brno): 315 minut, 56 vteřin

Eduard Šalé.jpg

Kometa je pravidelným dodavatelem mladých talentů do draftů NHL a v příštím roce se ve výběru nejnadějnějších borců z celého světa opět objeví brněnský odchovanec. Aktuálně sedmnáctiletý Eduard Šalé je pasován na jednoho z favoritů draftu a mohl by se objevit v elitní desítce, kterou si rozeberou zámořské kluby.

Už v minulém ročníku se poprvé objevil v seniorské extralize – odehrál deset utkání a posbíral tři body za dva góly a nahrávku. V tom současném už je plnoprávným členem sestavy. Nastoupil do 26 střetnutí a na kontě má šest bodů (3+3).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Matouš Menšík – 19 let (HC Olomouc): 319 minut, 52 vteřin

Matouš Menšík1.jpg

Útočník Matouš Menšík je hráčem Jihlavy, ale momentálně je na hostování v Olomouci, kde služeb devatenáctiletého mladíka stoprocentně využívají. Urostlý forvard se objevil v 25 extraligových zápasech, dal v nich jeden gól a na další dva nahrál spoluhráčům. V průměru stráví na ledě téměř 13 minut v každém utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Jiří Ticháček – 19 let (Rytíři Kladno): 452 minut, 34 vteřin

Jiří Ticháček.jpg

Obránce Jiří Ticháček má teprve 19 let, ale už tři sezony hraje v soutěžích dospělých. V ročníku 2020/21 začínal ještě ve druhé lize, od toho minulého už patří ke stálicím v sestavě Kladna. I když je se 175 centimetry na beka poměrně malý, fyzický handicap vyvažuje hbitostí, dobrým bruslením a rychlostí. Ne náhodou prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a zahrál si i na mistrovství světa osmnáctek a dvacítek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud