Jsou mladí a talentovaní. 3 teenageři v maskách, kteří letos chytali v extralize

Do letošní extraligové sezony zasáhlo už 31 brankářů. Po bok Marka Mazance, Patrika Bartošáka i Jakuba Štěpánka se postavili i tři teenageři.

Na čele brankářských statistik se drží Jan Růžička z Mladé Boleslavi, brněnský Karel Vejmelka či slovenský gólman v kladenských službách Denis Godla. Do akce už ale zasáhli i tři brankáři teenageři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jan Bednář (17 let, Energie Karlovy Vary)

Velká naděje nejen karlovarského hokeje. Sedmnáctiletý Jan Bednář debutoval v extralize už v minulé sezoně a v bráně Energie si počínal velmi dobře. V úvodu letošního ročníku sice dostává přednost Filip Novotný, poslední dva duely proti Spartě a Třinci už ale chytal Bednář. Dohromady v nich dostal devět branek.

Pokračování 3 / 4

Tomáš Vlk (18 let, Dynamo Pardubice)

Dynamu vstup do letošního ročníku vůbec nevyšel. Pardubice mají na soupisce zkušeného Jakuba Štěpánka a Ondřeje Kacetla, v bráně už se ale objevil také osmnáctiletý Tomáš Vlk, jenž si zachytal i v loňské baráži. Letos odchytal necelých šest minut v zápase proti Karlovým Varům, které v Pardubicích vyhrály 5:2. Na Vlka šly dvě střely, z nichž dostal jeden gól.

Pokračování 4 / 4

Kristián Kolář (19 let, Škoda Plzeň)

Jedničkou Plzně je Dominik Frodl, kterému kryje záda Jaroslav Pavelka. V utkání třetího kola na ledě Hradce Králové se však dostal do akce i teprve devatenáctiletý Kristián Kolář, který odchytal něco málo přes deset minut. Indiáni sice prohráli 5:6, Kolář, který jinak působí v druholigových Klatovech, ale pochytal všech pět střel a během svého extraligového debutu udržet čisté konto.