Lucas Paquetá (21 let, AC Milán) – 35 milionů eur.  V reprezentaci odehrál tři zápasy. V tom posledním, proti Panamě, vstřelil i svůj první gól v národním týmu. Jednadvacetiletý záložník patří k vycházejícím hvězdám brazilského fotbalu. Toho si všiml i AC Milán, který za něj v zimě zaplatil Flamengu 35 milionů eur. Foto: Profimedia.cz
 Richarlison (21 let, Everton) – 45 milionů eur . Sedm zápasů a tři góly. Taková je reprezentační bilance jednadvacetiletého Richarlisona, který může hrát na obou křídlech i na hrotu sestavy. Z Brazílie odešel v roce 2017 do Watfordu, odkud ho loni v létě koupil za necelých 40 milionů eur Everton. V aktuálním ročníku Premier League zasáhl do 29 zápasů, v nichž dal už 12 branek. Foto: Profimedia.cz
 Éder Militao (21 let, Porto) – 50 milionů eur.  Jednadvacetiletý střední obránce debutoval v reprezentaci v zářijovém zápase proti Salvadoru a celý zápas odehrál i proti Panamě. V srpnu přestoupil za sedm milionů eur do Porta, už v létě ale odejde za 50 milionů eur do Realu Madrid. Foto: Profimedia.cz
 Arthur (22 let, Barcelona) – 60 milionů eur.  Barcelona za něj v létě neváhala zaplatit Grémiu 31 milionů eur. Dvaadvacetiletý střední záložník v aktuálním ročníku La Ligy odehrál už 19 zápasů a šest startů si připsal i v Lize mistrů. V národním týmu má Arthur na kontě zatím sedm duelů. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Jsou mladí a drazí. Podívejte se, kolik stojí vycházející hvězdy brazilské reprezentace

Po lekci od Angličanů je čeká další těžká zkouška. Čeští fotbalisté v Edenu narazí na Brazilce, kteří přivezli spoustu současných, ale i budoucích hvězd.

V brazilské nominaci chybí Neymar či teprve osmnáctiletý útočník Realu Madrid Vinícius Júnior, přesto je v týmu řada výborných mladíků. Jména těch nejdražších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

David Neres (22 let, Ajax Amsterdam) – 32 milionů eur

David Neres.jpg

V zápase s Panamou byl mezi náhradníky. Pokud vyběhne na hřiště v Edenu, tak si odbude reprezentační premiéru. Do národního týmu ho vynesly výkony v Ajaxu, který za něj před rokem a půl zaplatil Sao Paulu 12 milionů eur. Už teď je ale cena dvaadvacetiletého útočníka, jenž letos dal ve 40 soutěžních zápasech osm gólů a přidal 13 asistencí, výrazně vyšší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Lucas Paquetá (21 let, AC Milán) – 35 milionů eur

Lucas Paquetá.jpg

V reprezentaci odehrál tři zápasy. V tom posledním, proti Panamě, vstřelil i svůj první gól v národním týmu. Jednadvacetiletý záložník patří k vycházejícím hvězdám brazilského fotbalu. Toho si všiml i AC Milán, který za něj v zimě zaplatil Flamengu 35 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Richarlison (21 let, Everton) – 45 milionů eur

Richarlison.jpg

Sedm zápasů a tři góly. Taková je reprezentační bilance jednadvacetiletého Richarlisona, který může hrát na obou křídlech i na hrotu sestavy. Z Brazílie odešel v roce 2017 do Watfordu, odkud ho loni v létě koupil za necelých 40 milionů eur Everton. V aktuálním ročníku Premier League zasáhl do 29 zápasů, v nichž dal už 12 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Éder Militao (21 let, Porto) – 50 milionů eur

Eder Militao.jpg

Jednadvacetiletý střední obránce debutoval v reprezentaci v zářijovém zápase proti Salvadoru a celý zápas odehrál i proti Panamě. V srpnu přestoupil za sedm milionů eur do Porta, už v létě ale odejde za 50 milionů eur do Realu Madrid.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Arthur (22 let, Barcelona) – 60 milionů eur

Arthur.jpg

Barcelona za něj v létě neváhala zaplatit Grémiu 31 milionů eur. Dvaadvacetiletý střední záložník v aktuálním ročníku La Ligy odehrál už 19 zápasů a šest startů si připsal i v Lize mistrů. V národním týmu má Arthur na kontě zatím sedm duelů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Gabriel Jesus (21 let, Manchester City) – 70 milionů eur

Gabriel Jesus Brazílie.jpg

Tento mladík má nakročeno k parádní kariéře. Přestože mu je teprve 21 let, tak v reprezentaci odehrál už 26 zápasů, ve kterých dal 11 branek. Zahrál si i na loňském světovém šampionátu a patří také k vycházejícím hvězdám Premier League. Za Manchester City, kam přestoupil v roce 2017, dal v letošním ročníku anglické ligy šest gólů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud