Teemu Pukki  - Největší hvězda současné finské reprezentace. Devětadvacetiletý útočník dal v národním týmu 22 branek a sedm z nich vstřelil v aktuální kvalifikaci. Dvěma góly zařídil výhru proti Bosně a Hercegovině, jediným gólem zápasu popravil Řeky a trefil se i proti Itálii, Lichtenštejnsku a Arménii. Dříve hrával za Celtic si Schalke a od minulého roku je hráčem Norwiche. Foto: Profimedia.cz
 Tim Sparv  - Funkci kapitána zastává ve finském týmu Tim Sparv. Dvaatřicetiletý defenzivní záložník, jenž už několik let patří dánskému Midtjyllandu, odehrál v národním týmu 71 zápasů a není tak divu, že patří k jeho lídrům. V aktuální kvalifikaci si připsal šest startů. Foto: Profimedia.cz
 Lukas Hradecky  - Devětadvacetiletý gólman se sice narodil v Bratislavě, reprezentuje ale Finsko. V zemi tisíců jezer také začínal s profesionální kariérou, potom působil v Dánsku, odkud zamířil do Německa. Nejprve byl ve Frankfurtu a loni přestoupil do Leverkusenu, se kterým se dostal až do Ligy mistrů. V kvalifikaci zasáhl do všech osmi duelů, vychytal pět čistých kont a dostal osm branek. Foto: Profimedia.cz
 Joona Toivio  - Pouze dva hráči z finského týmu nevynechali v kvalifikaci o EURO ani minutu. Jedním z nich je Hradecky a druhým jednatřicetiletý Joona Toivio, který v národním týmu odehrál už přes šedesát zápasů. Na klubové úrovni zkušený stoper hrával v Nizozemsku, Norsku či Polsku a od loňského léta je hráčem švédského Häckenu. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Jsou krůček od senzace. Podívejte se, kteří hráči vedou Finsko na EURO

Několik účastníků mistrovství Evropy, které příští rok vyvrcholí v anglickém Wembley, je už známých. Dostali se mezi i ně i čeští fotbalisté a brzy na tento seznam mohou přibýt i Finové.

Finsko fotbal.jpg

Finsko si dosud na mistrovství Evropy nikdy nezahrálo. To se ale může brzy změnit. Pokud reprezentanti ze severu Evropy porazí dnes večer Lichtenštejnsko, jejich cesta na EURO je volná. Jména vybraných klíčových hráčů týmu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Teemu Pukki

Teemu Pukki.jpg

Největší hvězda současného kádru finské reprezentace. Devětadvacetiletý útočník dal v národním týmu 22 branek a sedm z nich vstřelil v aktuální kvalifikaci. Dvěma góly zařídil výhru proti Bosně a Hercegovině, jediným gólem zápasu popravil Řeky a trefil se i proti Itálii, Lichtenštejnsku a Arménii. Dříve hrával za Celtic si Schalke a od minulého roku je hráčem Norwiche.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tim Sparv

Tim Sparv Finsko.jpg

Funkci kapitána zastává ve finském týmu Tim Sparv. Dvaatřicetiletý defenzivní záložník, jenž už několik let patří dánskému Midtjyllandu, odehrál v národním týmu 71 zápasů a není tak divu, že patří k jeho lídrům. V aktuální kvalifikaci si připsal šest startů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lukas Hradecky

Lukas Hradecky Finsko.jpg

Devětadvacetiletý gólman se sice narodil v Bratislavě, reprezentuje ale Finsko. V zemi tisíců jezer také začínal s profesionální kariérou, potom působil v Dánsku, odkud zamířil do Německa. Nejprve byl ve Frankfurtu a loni přestoupil do Leverkusenu, se kterým se dostal až do Ligy mistrů. V kvalifikaci zasáhl do všech osmi duelů, vychytal pět čistých kont a dostal osm branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Joona Toivio

Joona Toivio.jpg

Pouze dva hráči z finského týmu nevynechali v kvalifikaci o EURO ani minutu. Jedním z nich je Hradecky a druhým jednatřicetiletý Joona Toivio, který v národním týmu odehrál už přes šedesát zápasů. Na klubové úrovni zkušený stoper hrával v Nizozemsku, Norsku či Polsku a od loňského léta je hráčem švédského Häckenu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud