5. Darwin Núňez (Liverpool)  Devět gólů, tři asistence a červená karta – během první sezony na Anfield Road toho stihl uruguayský útočník Darwin Núňez ukázat dost. V ročníku 2021/22 byl v dresu Benfiky Lisabon postrachem portugalské ligy, když v 28 zápasech nasázel soupeřům 26 branek, takže o jeho služby měly zájem velkokluby z celé Evropy. Nyní čtyřiadvacetiletý borec se upsal před rokem Liverpoolu, který za talentovaného forvarda zaplatil skoro 70 milionů liber. Podepsal smlouvu do roku 2028 a týdně si přijde na 140 tisíc liber týdně. Reds v jeho osobě získali jednoho z největších rychlíků v lize.

5. Darwin Núňez (Liverpool)
Devět gólů, tři asistence a červená karta – během první sezony na Anfield Road toho stihl uruguayský útočník Darwin Núňez ukázat dost. V ročníku 2021/22 byl v dresu Benfiky Lisabon postrachem portugalské ligy, když v 28 zápasech nasázel soupeřům 26 branek, takže o jeho služby měly zájem velkokluby z celé Evropy. Nyní čtyřiadvacetiletý borec se upsal před rokem Liverpoolu, který za talentovaného forvarda zaplatil skoro 70 milionů liber. Podepsal smlouvu do roku 2028 a týdně si přijde na 140 tisíc liber týdně. Reds v jeho osobě získali jednoho z největších rychlíků v lize.

 4. Anthony Gordon (Newcastle United)  Teprve dvaadvacetiletý anglický talent Anthony Gordon nakoukl do Premier League už v ročníku 2019/20, kdy odehrál 11 utkání v dresu Evertonu. O dvě sezony později už byl nepostradatelnou součástí mužstva a pokukovali po něm manažeři nejdnoho konkurenčního klubu. Nakonec se stal letos v lednu kořistí Newcastlu. United za jeho podpis zaplatili 40 milionů liber a dalších pět by Everton mohl získat na bonusech. Straky si za tyto peníze pořídili nejen nesmírně perspektivního borce, ale také neobyčejného rychlíka, s nímž jen málokdo dokáže držet krok.
 3. Mychajlo Mudryk (Chelsea)  Jedním z nejčerstvějších drahým přírůstků do kádru Chelsea je dvaadvacetiletý ukrajinský křídelník Mychajlo Mudryk. Blues v boji o podpis talentovaného mladíka ze Šachtaru Doněck letos v zimě porazili Arsenal, který nabízel 75 milionů eur plus bonusy ve výši 25 milionů eur. Chelsea za hráče zaplatila 70 milionů eur, ale v blízké budoucnosti formou různých bonusů doplatí dalších 30 milionů eur. Jde o nejdražší prodej fotbalisty ukrajinským klubem v historii. Přestup Mudryka překonal dosavadní rekord Freda, který se připojil v roce 2018 k Manchesteru United za 59 milionů eur, jenž také odcházel ze Šachtaru. Od Mudryka si na Stamford Bridge hodně slibovali. Chelsea v něm získala nesmírně rychlého útočníka, ale zatím jsou jeho výkony zklamáním. V dresu Blues odehrál 20 střetnutí, aniž by dal jediný gól.
 2. Brennan Johnson (Tottenham Hotspur)  Narodil se v Nottinghamu a v tomto klubu kopal do míče ještě před pár týdny, než přestoupil za více než 47 milionů liber do Tottenhamu. Dvaadvacetiletý útočník Brennan Johnson sice v dorosteneckém věku reprezentoval Albion, ale od roku 2018 už byl členem mládežnických týmů Walesu. Od roku 2020 nastupuje v seniorském celku a dosud v něm zvládl odehrát 22 utkání a nastřílel dvě branky. Fantastickými výkony v sezoně 2021/22 pomohl Nottinhgamu do Premier League, když v 46 zápasech nasázel 16 gólů. Dařilo se mu i v nejvyšší soutěži. V minulém ročníku v ní odehrál 38 střetnutí a blýskl se osmi trefami a třemi nahrávkami. Nyní ho čeká premiéra v dresu Spurs, kde si od rychlonohého forvarda slibují, že by mohl nahradit Harryho Kanea, který odešel do Bayernu Mnichov.
 1. Kyle Walker (Manchester City)  Třiatřicetiletý obránce Kyle Walker je zřejmě nejrychlejším hráčem v anglické Premier Leagu. Alespoň v minulém ročníku tomu tak bylo. S rychlostí 37,31 km/h byl největší raketou v soutěži. V minulosti hrál na White Hart Lane a o své místo v sestavě Tottenhamu musel tvrdě bojovat, ale dokázal se prosadit a vypracoval se v jednoho z nejlepšíchpravých beků v lize. V roce 2017 odešel za 50 milionů liber do Manchesteru City, jemuž pomohl už pětkrát k vítězství v nejvyšší soutěži a letos také k triumfu v Lize mistrů. Walker podává dlouhodobě vysoce nadstandardní výkony a málokdy chybuje. Špičkovou práci v obraně odvádí i v reprezentaci Albionu, za kterou už odehrál 77 utkání a vstřelil jeden gól.
5
Fotogalerie

Jsou jako vítr. Toto je 5 nejrychlejších fotbalistů v anglické Premier League

Moderní fotbalisté jsou atleti se vším všudy. Kromě nezbytné míčové techniky musí mít totiž i sílu, obratnost, vytrvalost a rychlost. Poslední zmíněná veličina se dá měřit, takže není tajemstvím, kteří hráči jsou na hřišti nejrychlejší.

Nejvíc špičkových fotbalistů pobíhá po trávnících v anglické Premier League. Někteří dokonce hodně rychle. Pětici hráčů, kteří by klidně mohli běhat sprinty na atletických drahách, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Darwin Núňez (Liverpool)

Darwin Núňez (2).jpg

Devět gólů, tři asistence a červená karta – během první sezony na Anfield Road toho stihl uruguayský útočník Darwin Núňez ukázat dost. V ročníku 2021/22 byl v dresu Benfiky Lisabon postrachem portugalské ligy, když v 28 zápasech nasázel soupeřům 26 branek, takže o jeho služby měly zájem velkokluby z celé Evropy. Nyní čtyřiadvacetiletý borec se upsal před rokem Liverpoolu, který za talentovaného forvarda zaplatil skoro 70 milionů liber. Podepsal smlouvu do roku 2028 a týdně si přijde na 140 tisíc liber týdně. Reds v jeho osobě získali jednoho z největších rychlíků v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Anthony Gordon (Newcastle United)

Anthony Gordon.jpg

Teprve dvaadvacetiletý anglický talent Anthony Gordon nakoukl do Premier League už v ročníku 2019/20, kdy odehrál 11 utkání v dresu Evertonu. O dvě sezony později už byl nepostradatelnou součástí mužstva a pokukovali po něm manažeři nejdnoho konkurenčního klubu. Nakonec se stal letos v lednu kořistí Newcastlu. United za jeho podpis zaplatili 40 milionů liber a dalších pět by Everton mohl získat na bonusech. Straky si za tyto peníze pořídili nejen nesmírně perspektivního borce, ale také neobyčejného rychlíka, s nímž jen málokdo dokáže držet krok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Mychajlo Mudryk (Chelsea)

Mychajlo Mudryk.jpg

Jedním z nejčerstvějších drahým přírůstků do kádru Chelsea je dvaadvacetiletý ukrajinský křídelník Mychajlo Mudryk. Blues v boji o podpis talentovaného mladíka ze Šachtaru Doněck letos v zimě porazili Arsenal, který nabízel 75 milionů eur plus bonusy ve výši 25 milionů eur. Chelsea za hráče zaplatila 70 milionů eur, ale v blízké budoucnosti formou různých bonusů doplatí dalších 30 milionů eur. Jde o nejdražší prodej fotbalisty ukrajinským klubem v historii. Přestup Mudryka překonal dosavadní rekord Freda, který se připojil v roce 2018 k Manchesteru United za 59 milionů eur, jenž také odcházel ze Šachtaru.

Od Mudryka si na Stamford Bridge hodně slibovali. Chelsea v něm získala nesmírně rychlého útočníka, ale zatím jsou jeho výkony zklamáním. V dresu Blues odehrál 20 střetnutí, aniž by dal jediný gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Brennan Johnson (Tottenham Hotspur)

Brennan Johnson-Tottenham.jpg

Narodil se v Nottinghamu a v tomto klubu kopal do míče ještě před pár týdny, než přestoupil za více než 47 milionů liber do Tottenhamu. Dvaadvacetiletý útočník Brennan Johnson sice v dorosteneckém věku reprezentoval Albion, ale od roku 2018 už byl členem mládežnických týmů Walesu. Od roku 2020 nastupuje v seniorském celku a dosud v něm zvládl odehrát 22 utkání a nastřílel dvě branky.

Fantastickými výkony v sezoně 2021/22 pomohl Nottinhgamu do Premier League, když v 46 zápasech nasázel 16 gólů. Dařilo se mu i v nejvyšší soutěži. V minulém ročníku v ní odehrál 38 střetnutí a blýskl se osmi trefami a třemi nahrávkami. Nyní ho čeká premiéra v dresu Spurs, kde si od rychlonohého forvarda slibují, že by mohl nahradit Harryho Kanea, který odešel do Bayernu Mnichov.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Kyle Walker (Manchester City)

Kyle Walker-Manchester City.jpg

Třiatřicetiletý obránce Kyle Walker je zřejmě nejrychlejším hráčem v anglické Premier Leagu. Alespoň v minulém ročníku tomu tak bylo. S rychlostí 37,31 km/h byl největší raketou v soutěži. V minulosti hrál na White Hart Lane a o své místo v sestavě Tottenhamu musel tvrdě bojovat, ale dokázal se prosadit a vypracoval se v jednoho z nejlepšíchpravých beků v lize. V roce 2017 odešel za 50 milionů liber do Manchesteru City, jemuž pomohl už pětkrát k vítězství v nejvyšší soutěži a letos také k triumfu v Lize mistrů.

Walker podává dlouhodobě vysoce nadstandardní výkony a málokdy chybuje. Špičkovou práci v obraně odvádí i v reprezentaci Albionu, za kterou už odehrál 77 utkání a vstřelil jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud