Jsou fuč. 4 fotbalisté, kteří v letním přestupním termínu nadobro zmizeli z kádru Slavie

Kádr Slavie se během léta poměrně dost proměnil. Sešívaní opět posilovali, o několik hráčů ale také přišli.

Některé hráče pustili v uplynulých týdnech z Edenu na hostování, takže se v budoucnosti mohou do pražského klubu vrátit, jiní zmizeli nadobro. Zatím se to týká čtyř borců, kteří byli buď prodáni nebo odešli po vypršení smlouvy jako volní hráči. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ibrahim Traoré (Viktoria Plzeň)

Ibrahim Traoré2.jpg

V září oslaví záložník z Pobřeží slonoviny Ibrahim Traoré pětatřicáté narozeniny a ještě nedávno byl nejstarším hráčem v Edenu. Do Slavie přišel v roce 2018 ze Zlína a v pražském klubu rychle přesvědčil o svých kvalitách. Na Valašsku i v sešívaném dresu patřil během uplynulých sezon ke klíčovým hráčům týmu.

V nejvyšší tuzemské lize dosud naskočil do 160 utkání a dal 12 branek. Víc zápasů žádný z jeho krajanů v české lize neodehrál. Se Slavií oslavil tři mistrovské tituly a třikrát triumfoval v pohárové soutěži. V Edenu už s ním ale nepočítali, takže na začátku prázdnin dal Praze sbohem vy dal se za další výzvou do Plzně, kde podepsal roční kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Peter Olayinka (CZ Bělehrad)

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ale z Edenu odešli Jaromír Zmrhal i Miroslav Stoch a šikovný Nigerijec dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a kroužili kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů.

Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů (144), nedal víc gólů (38), ani nezaznamenal větší počet asistencí (19). Už dlouho dopředu bylo jasné, že v létě Eden opustí jako klubová legenda a zamíří jako volný hráč do Červené Hvězdy Bělehrad.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jan Matoušek (Bohemians 1905)

Jan Matoušek1.jpg

V létě roku 2018 se Slavia dohodla s Příbramí na přestupu záložníka Jana Matouška. V Edenu si od něho hodně slibovali, jenže v pražském klubu odehrál během podzimu jen sedm ligových utkání a v zimě odešel hostovat zpátky do Příbrami. Od té doby se pak už v prvním celku sešívaných neobjevil. Hostoval v Jablonci, v Liberci a od ledna byl zapůjčen do Bohemky. Poté, co mu vypršela před pár týdny smlouva se Slavií, upsal se na další dva roky právě Klokanům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

David Jurásek (Benfica Lisabon)

David Jurásek.jpg

Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho předloni v létě koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části sezony 2021/22 poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec talentovaný bek zakotvil v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026.

Pro Slavii šlo zcela jistě o skvělý obchod. V minulém ročníku naskočil do 31 ligových utkání, dal dva góly a na sedm dalších nahrál. Jeho současná aktuální cena se podle portálu TransferMarkt pohybuje kolem hranice pěti milionů eur, ale Slavia za něho inkasovala před pár dny od Benfiky Lisabon téměř třikrát vyšší sumu - 14 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud