4. Hugo Lloris (Tottenham Hotspur)  Brankář Tottenhamu Hugo Lloris dlouho podával za obranou Spurs konsolidované a nadstandardní výkony. V anglické lize odchytal dosud 336 zápasů a stodvacetkrát odcházel ze hřiště bez inkasovaného gólu. Lloris patřil donedávna k největším světovým brankářským esům, ale zdá se, že to už neplatí, protože v uplynulém ročníku udělal řadu chyb, které stály Tottenham důležité body. Profimedia.cz

4. Hugo Lloris (Tottenham Hotspur)
Brankář Tottenhamu Hugo Lloris dlouho podával za obranou Spurs konsolidované a nadstandardní výkony. V anglické lize odchytal dosud 336 zápasů a stodvacetkrát odcházel ze hřiště bez inkasovaného gólu. Lloris patřil donedávna k největším světovým brankářským esům, ale zdá se, že to už neplatí, protože v uplynulém ročníku udělal řadu chyb, které stály Tottenham důležité body. | Profimedia.cz

Jsou dobří, ale… 4 nejpřeceňovanější hráči uplynulé sezony anglické Premier League

V anglické Premier League najdeme hráče, o jejichž kvalitách a ceně nikdo nepochybuje. Do této kategorie patří třeba Harry Kane nebo Kevin De Bruyne. A pak existují fotbalisté, okolo kterých je (někdy) velký humbuk, ale na hřišti zdaleka nepodávají výkony, jež by s jejich mediální pověstí, platem či přestupní částkou korespondovaly.

V následujících kapitolách najdete čtyři fotbalisty z anglické Premier League, kteří jsou mediálně prezentováni jako hvězdy, pobírají tučné platy a v souvislosti s přestupy se u jejich jmen vyskytovaly nebo vyskytují částky, jež jsou možná dost nadhodnocené. Jistěže jsou to dobří hráči, ale v sezoně 2021/22 patřili k nejpřeceňovanějším borcům v prestižní ostrovní lize.

Pokračování 2 / 5

4. Hugo Lloris (Tottenham Hotspur)

Hugo Lloris2.jpg

Brankář Tottenhamu Hugo Lloris dlouho podával za obranou Spurs konsolidované a nadstandardní výkony. V anglické lize odchytal dosud 336 zápasů a stodvacetkrát odcházel ze hřiště bez inkasovaného gólu. Lloris patřil donedávna k největším světovým brankářským esům, ale zdá se, že to už neplatí, protože v uplynulém ročníku udělal řadu chyb, které stály Tottenham důležité body.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Paul Pogba (Manchester United)

Paul Pogba-Manchester United.jpg

V létě roku 2016 se stal Paul Pogba nejdražším hráčem fotbalové historie a mnozí od něho očekávali v novém působišti zázraky. To se ale nestalo a na hlavu francouzského reprezentanta s přibývajícím časem na Old Trafford snášela stále častěji kritika.

Během 154 ligových zápasů dokázal nastřílet v dresu Manchesteru United 29 branek a připravil pro své spoluhráče řadu gólových šancí. Přesto jeho účinkování na Old Trafford budí vzhledem k astronomické přestupové ceně rozpaky a už dlouho se spekuluje o jeho odchodu z klubu. Pokud z Manchesteru odejde, což je prakticky jisté, pak to bude zcela zdarma, protože platná smlouva mu vyprší na konci června a on se stane volným hráčem. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 55 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Roberto Firmino (Liverpool)

Roberto Firmino2.jpg

Z brazilského záložníka Roberta Firmina se stal v průběhu minulých sezon tahoun Liverpoolu a navázal tak na čtyři ročníky, které před odchodem na ostrovy strávil v německém Hoffenheimu, kde byl absolutní hvězdou.

Hráč, který už má na kontě přes padesát startů v reprezentaci Kanárků, se stal v létě roku 2015 kořistí Liverpoolu, který ho koupil za 29 milionů liber. Aktuální smlouva na Anfield Road mu zajišťuje plat ve výši 180 tisíc liber týdně a vyprší v roce 2023.

Jeho kritici poukazují na to, že zahazuje obrovský počet šancí, jeho zastánci tvrdí, že jeho největší přínos je jinde – v aktivní hře, napadání a vytváření prostoru pro spoluhráče, především Mohameda Salaha. Obě strany mají pravdu. Firmino je navíc „křehký jako Rosický“, což je pro klub nepříjemné. V uplynulé sezoně ho pronásledovala série zranění, kvůli které zmeškal 26 utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Harry Maguire (Manchester United)

Harry Maguire1.jpg

Devětadvacetiletý stoper Harry Maguire je odchovancem Sheffieldu United a v nejvyšší anglické soutěži si poprvé zahrál v ročníku 2014/15 v dresu Hullu, odkud už jako velmi ceněný borec přestupoval v roce 2017 za více než 12 milionů liber do Leicesteru. V City pobyl dvě sezony a v létě roku 2019 zamířil do Manchesteru United. To už byla jeho cena více než šestinásobně vyšší. Momentálně neexistuje ve fotbalové historii střední obránce, za kterého by jakýkoli klub zaplatil víc. Se zaplacenou cenou však nekorespondují předváděné výkony.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud