Jsou dál než Češi. 7 hvězd současného kádru slovenské reprezentace

Jaroslava Šilhavého čeká ostrá premiéra na lavičce české reprezentace. Proti bude stát výběr Slovenska, který je na tom v současné době lépe než Češi. Na Vaclíka a spol. čeká velmi silný soupeř.

Zatímco Čechům patří v žebříčku FIFA až 47. pozice, Slováci se aktuálně nachází o 21 pater výš. V nominaci Slovenska na zápas s Českou republikou nechybí Peter Pekárik z Herty Berlín, Tomáš Hubočan z Marseille nebo Albert Rusnák z Real Salt Lake. My jsme však vybrali jiných sedm hvězd současného kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Slovensko.jpg

Před rokem se přetahoval o místo jedničky ve Spartě s Tomášem Koubkem. Ten zamířil do Rennes a Martin Dúbravka na Letné odchytal velmi dobrý podzim. Dokonce zaujal zástupce Newcastlu a v zimě odešel na hostování do Newcastlu. Anglickému klubu se v létě upsal natrvalo a pravidelně chytá v nejlepší lize světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Martin Škrtel

Martin Škrtel Slovensko.jpg

Několik let byl oporou Liverpoolu, odkud v roce 2016 přestoupil za šest milionů eur do Fenerbahce. Také v tureckém klubu má třiatřicetiletý stoper pevné místo v sestavě, stejně jako v národním týmu. Nedávno ho trápily zdravotní problémy, aktuálně je už ale fit a je připraven odrážet české útoky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Milan Škriniar

Milan Škriniar Slovensko.jpg

Jedna z nejvýraznějších hvězd slovenské reprezentace. Třiadvacetiletý stoper přestoupil před rokem za 27 milionů eur do Interu Milán a na San Siru si ihned získal pevné místo v zadních řadách. Jeho aktuální tržní hodnota je podle portálu transfermarkt.de dokonce 45 milionů eur. Ve slovenské reprezentaci odehrál 18 zápasů a roste z něj nový lídr Kozákova výběru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka Slovensko.jpg

Okolo třiadvacetiletého defenzivního záložníka je hodně živo. Stanislav Lobotka přestoupil před rokem za pět milionů eur z Dánska do Celty Vigo a ve Španělsku jeho hvězda sílí. Údajně okolo něj krouží Inetr Milán, Neapol či Paris Saint Germain.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Marek Hamšík

Marek Hamšík Slovensko.jpg

Největší hvězda. Stálice a klubová legenda Neapole. Okolo Marka Hamšíka kroužila už celá řada evropských velkoklubů, jednatřicetiletý záložník ale zůstává věrný týmu z Apeninského poloostrova. Už několik let kraluje anketě o nejlepšího slovenského fotbalistu. V národním týmu odehrál už přes stovku zápasů a na kontě má 21 vstřelených branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Ondrej Duda

Ondrej Duda Slovensko.jpg

Spoluhráč Vladimíra Daridy z Herty Berlín je parádně rozjetý. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník, který předtím hrával za varšavskou Legii, dal v sedmi bundesligových zápasech už pět branek. Jeho aktuální tržní cena jsou čtyři miliony eur. Pokud ale bude pokračovat v podobném tempu, zájemci budou ochotni zaplatit i vyšší sumu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Róbert Mak

Róbert Mak Slovensko.jpg

Když mu bylo 17 let, zamířil do Manchesteru City. Do prvního kádru se ale neprosadil, z Anglie odešel do Norimberku a poté působil v PAOS Soluň. Od roku 2016 je hráčem Petrohradu a letos je zatím ve formě. V aktuálním ročníku zasáhl do 13 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal dvě asistence. V národním týmu se ofenzivní hráč trefil zatím desetkrát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud