Jistoty i naděje. 7 českých brankářů, kteří si mohou zachytat v nové sezoně NHL

NHL startuje. Do nového ročníku by mohl zasáhnout vyšší počet českých hokejistů, než tomu bylo loni. Kolik mezi nimi bude gólmanů? Aktuálně je ve hře sedm adeptů.

V uplynulém ročníku nejlepší hokejové ligy světa se představilo šest českých brankářů. Marek Mazanec je sice už v KHL, letos by však toto číslo mohlo při troše štěstí být ještě trochu vyšší. Jména sedmi gólmanů, kteří jsou ve hře, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Marek Langhamer (Arizona)

Marek Langhamer Arizona.jpg

Arizona před sezonou přišla o dlouholetou jedničku Mike Smithe, který zamířil do Calgary. Coyotes místo něj přivedli Anttiho Raantu. Co to znamená pro Marka Langhamera? Zřejmě nic. Třiadvacetiletý gólman, jenž si loni odbyl premiéru v NHL a odchytal 16 minut proti Anaheimu, podepsal novou roční smlouvu, ale sezonu začne na farmě v Tusconu. Šanci však možná dostane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Michal Neuvirth (Philadelphia)

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Michal Neuvirth v létě přišel o velkého konkurenta. Steve Mason, jenž byl jedničkou Flyers, opustil Philadelphii a zamířil do Winnipegu. Před devětadvacetiletým českým gólmanem se rázem naskytla obrovská příležitost a měl by být první volbou týmu, v němž působí také Jakub Voráček a Radko Gudas. Jak s nabídnutou šancí naloží?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Petr Mrázek (Detroit)

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Před loňskou sezonou se stal oficiální jedničkou Detroitu, výkony Petra Mrázka byly ale zklamáním. Z brány ho vystrnadil Jimmy Howard a na nějakou dobu také Jared Coreau.

Mrázek byl v létě dokonce nabídnut Las Vegas, ti ale ukázali na Marca-Andé Fleuryho z Pittsburghu. Účastník posledního mistrovství světa na sobě tvrdě zapracoval a znovu bude soupeřit s Howardem o místo mezi třemi tyčemi Red Wings. Musí ale zabrat, po sezoně mu totiž končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Ondřej Pavelec (New York Rangers)

Ondřej Pavelec NYR.jpg

Ve Winnipegu ho už nechtěli, vsadili na mladší brankáře. Chvíli to vypadalo, že by mohl ukončit kariéru. Pokud by nenašel nový klub, do Evropy by už nešel. Ondřej Pavelec se ale nakonec dočkal a podepsal roční smlouvu s New Yorkem Rangers, ve kterém bude krýt záda legendárnímu Henriku Lundqvistovi. Obě strany si vzájemnou spolupráci zatím pochvalují, třicetiletý Pavelec je ochoten čekat na šanci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Matěj Machovský (Detroit)

Matěj Machovský ČR.jpg

V zámoří se ukázal už před rokem, tehdy se ale Matěj Machovský vrátil ještě na rok do Plzně. V létě však zamířil za Atlantik znovu a už tam zůstal. Čtyřiadvacetiletý gólman si plácl s Detroitem, sezonu ale začne na farmě. Přes Mrázka s Howardem se bude dostávat velmi složitě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

David Rittich (Calgary)

David Rittich Calgary.jpg

Nový spoluhráč Jaromíra Jágra. David Rittich zamířil do Calgary před rokem z Mladé Boleslavi a úvodní rok v zámoří mu vyšel na jedničku. Čtyřiadvacetiletý gólman odchytal 31 zápasů za farmářský tým ze Stocktonu a měl v nich velmi dobrá statistická čísla. Kolik šancí dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Vítek Vaněček (Washington)

Vítek Vaněček.jpg

O místo v týmu Washingtonu se nahlas přihlásil Jakub Vrána, který by mohl nastupovat v první formaci po boku Alexandra Ovečkina. Na svou šanci netrpělivě čeká také bývalý mládežnický reprezentační gólman Vítek Vaněček, který loni odchytal parádní sezonu na farmě v Hershey. Ve Washingtonu jsou s ním spokojeni, cesta do prvního týmu Capitals je ale složitá. Braden Holtby a Philipp Grubauer, to jsou silní konkurenti.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud