Jistota, nebo překvapení? 6 českých brankářů, kteří mohou jet na šampionát

Olympiáda je minulostí, evropské soutěže vrcholí a brzy se začne skládat tým, který se pokusí vybojovat medaili na mistrovství světa. O místo se hlásí i několik brankářů.

Český tým možná využije některých posil z NHL, brankáři mezi nimi ale nejspíš nebudou. Josef Jandač a spol. budou vybírat z gólmanů, kteří působí v Evropě. Jména šesti mužů v maskách, kteří připadají v úvahu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Patrik Bartošák

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Klubová sezona pro vítkovického gólmana skončila, tu reprezentační by si ale měl protáhnout. Letos si odbyl debut v národním týmu a v roli trojky se podíval i na olympiádu. Bude mít stejnou pozici i na šampionátu v Dánsku? Trenéři ho povolali na úvodní kemp..

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Pavel Francouz

Pavel Francouz Furch Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Očekávaná česká jednička. Byl na posledních dvou šampionátech, startoval také na olympiádě a v Jižní Koreji patřil k nejlepším gólmanům. Jako jediný z českých brankářů postoupil do čtvrtfinále play-off KHL a doufá, že se brzy přesune za Atlantik a zachytá si v NHL. Ještě předtím by se ale měl objevit na mistrovství světa.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Dominik Furch

Dominik Furch ČR.jpg

Před dvěma lety se střídal s Pavlem Francouzem, loni byl trojkou a na olympiádě plnil roli dvojky. Další šanci zřejmě dostane i na šampionátu, kde by znovu měl vytvořit silnou dvojici s Francouzem. Dominik Furch má za sebou další dobrou sezonu, opět patřil k nejlepším gólmanům KHL, Omsk ale letos dohrál nečekaně brzy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Dominik Hrachovina

Dominik Hrachovina 2.jpg

Už nějakou dobu se spekuluje o jeho povolání do národního týmu, Dominik Hrachovina ale stále zůstává v ústraní ve finské lize. V dresu Tappary, s níž vybojoval dva tituly v řadě, však i nadále podává velmi dobré výkony a patří k nejlepším gólmanům soutěže. Dočká se teď třiadvacetiletý gólman i reprezentační šance?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Kovář

Jakub Kovář ČR.jpg

Všeobecně se počítá s dvojicí Francouz a Furch, může se však stát cokoliv a trenéři budou nuceni udělat změny. Kvalitních gólmanů v záloze je ale dostatek. Třeba Jakub Kovář.

Loni se v reprezentaci objevil jen jednou, letos zatím vůbec. S účastníkem olympiády v Soči je ale stále třeba počítat. Jakub Kovář si v KHL drží vysoký standard také letos se může pochlubit dobrými čísly. S Jekatěrinburgem postoupil do play-off, sezona mu už ale skončila. Nebo si ji devětadvacetiletý gólman prodlouží na šampionátu? Do nominace na úvodní kemp se zatím nevešel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Alexander Salák

Alexander Salák Novosibirsk 2.jpg

Platí u něj to stejné co u Kováře. Alexander Salák navíc v reprezentaci naposledy chytal na domácím šampionátu. V dresu Novosibirsku však dlouhodobě podává velmi dobré výkony a jeho zkušenosti by se na šampionátu mohly hodit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud