Slavia disponuje hodně silným kádrem, ve kterém zdaleka není místo pro každého. I proto sešívaní pustili na hostování několik hodně kvalitních hráčů. Někteří působí v zahraničí, několik kmenových hráčů z Edenu ale nastupuje i v dalších ligových klubech.  A někteří z nich by se Slavii mohli už brzy hodit. Více už se dočtete v následujících kapitolách. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Slavia disponuje hodně silným kádrem, ve kterém zdaleka není místo pro každého. I proto sešívaní pustili na hostování několik hodně kvalitních hráčů. Někteří působí v zahraničí, několik kmenových hráčů z Edenu ale nastupuje i v dalších ligových klubech. A někteří z nich by se Slavii mohli už brzy hodit. Více už se dočtete v následujících kapitolách. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

 Alexandru Baluta (Slovan Liberec) - Rumunský záložník přišel do Slavie v roce 2018 za necelých sedmdesát milionů korun. V Edenu ale vysokou investici nenaplnil a za sešívané dosud odehrál jen 23 ligových zápasů, ve kterých dal tři branky. Na podzim šestadvacetiletý Alexandru Baluta odešel hostovat do Liberce a v v dosavadních 12 startech dal tři branky, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Dostane ještě šanci v Edenu? Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia
 Jakub Hromada (Slovan Liberec) - Bývalý plzeňský záložník je hráčem Slavie od roku 2017. Jenže v Edenu toho vinou zdravotních lapálií moc neodehrál, loni si do statistik připsal pouhých devět minut, letos žádnou a od zimy se svou kariéru pokouší restartovat v Liberci. Za ten zatím třiadvacetiletý záložník odehrál tři duely. Foto: Profimedia.cz,
 Jakub Jugas (FK Jablonec) - Sedmadvacetiletý stoper přišel do Slavie před sezonou 2017/18 ze Zlína. Ihned se zabydlel v základní sestavě a stal se jedním z pilířů sešívaného týmu. Jenže od té doby už za Slavii neodehrál ani jeden zápas, nejprve hostoval v Mladé Boleslavi a nyní je v Jablonci. Vypadá to, že v Edenu s ním už příliš nepočítají. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Pokorný (Bohemians 1905) - To stejné nejspíš platí také pro Lukáše Pokorného, který do Slavie přišel na začátku roku 2018 z francouzského Montpellier. Trenér Trpišovský věřil, že společně navážou na úspěšnou spolupráci z Liberce, ovšem to se nestalo a šestadvacetiletý Pokorný za Slavii odehrál jen pět ligových zápasů. Nyní hostuje v Bohemians, trápí ho však zdravotní problémy. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Ještě se jim mohou hodit. 7 hráčů Slavie, kteří hostují v jiných klubech Fortuna ligy

Předvídat budoucnost fotbalových soutěží je jako věštění z křišťálové koule. Jedno je ale jisté – bude se šetřit, což platí taky pro Slavii.

Bez názvu1.jpg

Slavia disponuje hodně silným kádrem, ve kterém zdaleka není místo pro každého. I proto sešívaní pustili na hostování několik hodně kvalitních hráčů. Někteří působí v zahraničí, několik kmenových hráčů z Edenu ale nastupuje i v dalších ligových klubech. A někteří z nich by se Slavii mohli už brzy hodit. Více už se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Alexandru Baluta (Slovan Liberec)

Alexandru Baluta Liberec Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Rumunský záložník přišel do Slavie v roce 2018 za necelých sedmdesát milionů korun. V Edenu ale vysokou investici nenaplnil a za sešívané dosud odehrál jen 23 ligových zápasů, ve kterých dal tři branky. Na podzim šestadvacetiletý Alexandru Baluta odešel hostovat do Liberce a v v dosavadních 12 startech dal tři branky, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Dostane ještě šanci v Edenu?

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Jakub Hromada (Slovan Liberec)

Jakub Hromada Slavia 2.jpg

Bývalý plzeňský záložník je hráčem Slavie od roku 2017. Jenže v Edenu toho vinou zdravotních lapálií moc neodehrál, loni si do statistik připsal pouhých devět minut, letos žádnou a od zimy se svou kariéru pokouší restartovat v Liberci. Za ten zatím třiadvacetiletý záložník odehrál tři duely.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jakub Jugas (FK Jablonec)

Jakub Jugas Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý stoper přišel do Slavie před sezonou 2017/18 ze Zlína. Ihned se zabydlel v základní sestavě a stal se jedním z pilířů sešívaného týmu. Jenže od té doby už za Slavii neodehrál ani jeden zápas, nejprve hostoval v Mladé Boleslavi a nyní je v Jablonci. Vypadá to, že v Edenu s ním už příliš nepočítají.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Lukáš Pokorný (Bohemians 1905)

Lukáš Pokorný Bohemians Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

To stejné nejspíš platí také pro Lukáše Pokorného, který do Slavie přišel na začátku roku 2018 z francouzského Montpellier. Trenér Trpišovský věřil, že společně navážou na úspěšnou spolupráci z Liberce, ovšem to se nestalo a šestadvacetiletý Pokorný za Slavii odehrál jen pět ligových zápasů. Nyní hostuje v Bohemians, trápí ho však zdravotní problémy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Jan Matoušek (FK Jablonec)

Jan Matoušek Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia jej přivedla na začátku minulé sezony a Jan Matoušek ihned dostal šanci. Trefil se sice v Evropské lize, v domácí soutěži se ale gólově neprosadil. V zimě se proto jednadvacetiletý ofenzivní záložník vrátil do Příbrami a letos hostuje v Jablonci. Ve 14 zápasech dal už šest branek a připsal si i tři nahrávky. V Edenu s ním počítají.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Jan Sýkora (FK Jablonec)

Jan Sýkora Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Z Jablonce by se do Slavie mohl vrátit také Jan Sýkora. Šestadvacetiletý univerzál, který dříve nastupoval i v reprezentaci, totiž po nepovedeném jarním hostování v Liberci zase ožil. V jabloneckém dresu dal v 21 zápasech už sedm branek, ke kterým přidal šest asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Jaroslav Zelený (Mladá Boleslav)

Jaroslav Zelený MB Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Na podzim se sice blýskl v zápase Ligy mistrů proti Interu Milán, jinak toho ale ve Slavii moc neodehrál. Nedávno proto sedmadvacetiletý univerzál odešel do Mladé Boleslavi, kde se ihned zabydlel v základní sestavě. Je otázkou, zda Jaroslav Zelený ještě dostane šanci bojovat o místo v Edenu.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud