Lukáš Dostál (Česká republika)  - Co se týká čísel, nepatřil k nejlepším brankářům šampionátu. Vinou zranění na turnaji zasáhl jen do tří zápasů a slavil jedinou výhru. Jenže nebýt jeho, tak s Ruskem český tým možná nevyhraje a kdo ví, kolik dalších gólů by dostal ve čtvrtfinále proti Švédům. Devatenáctiletý Lukáš Dostál „zraje“ ve Finsku, touží však po slavné NHL. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Justus Annunen (Finsko)  - Finská brankářská škola už vyprodukovala řadu kvalitních gólmanů a Justus Annunen je dalším z nich. Finy sice nedovedl k obhajobě zlata, na turnaji ale podával velmi dobré výkony. Devatenáctiletého brankáře v draftu NHL roku 2018 získalo Colorado, Annunen ale letos sbírá zkušenosti ve finském Kärpätu. Foto: Profimedia.cz
 Amir Miftakhov (Rusko)  - Do brány se dostal ve třetí třetině zápasu s českým týmem, rozchytal se do velmi dobré formy a nakonec Rusko dovedl až do finále. V tom dlouho držel naděje sborné na zlato, Amir Miftakhov si ale po kanadském obratu navlékl na krk „jen“ stříbro. Devatenáctiletý gólman, který si letos připsal jeden start za Kazaň v KHL, turnaj končil s téměř 92% úspěšností zákroků. Foto: Profimedia.cz
 Hugo Alnefelt (Švédsko)  - Ve třetím kole posledního draftu NHL na něj ukázala Tampa Bay, osmnáctiletý gólman ale moc dobře ví, že cesta do NHL je ještě dlouhá. I proto Hugo Alnefelt zůstal ve Švédsku a letos v dresu HV71 debutoval v nejvyšší lize. Na šampionátu se dostal na 92,4% úspěšnost zákroků, jeho jistotu ve čtvrtfinále poznali i čeští hráči, a nakonec s výběrem Tre Kronor oslavil bronz. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Ještě o nich uslyšíme. Pět brankářů z mistrovství světa juniorů, kteří mají nakročeno k parádní kariéře

Mistrovství světa juniorů, které se letos odehrálo v Ostravě a Třinci, je už nějakou dobu minulostí, dozvuky šampionátu ale budou ještě dlouhé. Představila se na něm totiž řada hráčů, před nimiž se otevírají zářivé kariéry.

Bez názvu.jpg

Hlavní hvězdou českého šampionátu se stal Alexis Lafrenière z Kanady, který je očekávanou jedničkou letošního draftu NHL. Velmi dobré výkony předváděl Švéd Samuel Fagemo, ale také několik brankářů, o nichž toho ještě zřejmě hodně uslyšíme. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Dostál (Česká republika)

Lukáš Dostál 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Co se týká čísel, nepatřil k nejlepším brankářům šampionátu. Vinou zranění na turnaji zasáhl jen do tří zápasů a slavil jedinou výhru. Jenže nebýt jeho, tak s Ruskem český tým možná nevyhraje a kdo ví, kolik dalších gólů by dostal ve čtvrtfinále proti Švédům. Devatenáctiletý Lukáš Dostál „zraje“ ve Finsku, touží však po slavné NHL.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Justus Annunen (Finsko)

Justus Annunen 20.jpg

Finská brankářská škola už vyprodukovala řadu kvalitních gólmanů a Justus Annunen je dalším z nich. Finy sice nedovedl k obhajobě zlata, na turnaji ale podával velmi dobré výkony. Devatenáctiletého brankáře v draftu NHL roku 2018 získalo Colorado, Annunen ale letos sbírá zkušenosti ve finském Kärpätu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Amir Miftakhov (Rusko)

Amir Miftakhov 20.jpg

Do brány se dostal ve třetí třetině zápasu s českým týmem, rozchytal se do velmi dobré formy a nakonec Rusko dovedl až do finále. V tom dlouho držel naděje sborné na zlato, Amir Miftakhov si ale po kanadském obratu navlékl na krk „jen“ stříbro. Devatenáctiletý gólman, který si letos připsal jeden start za Kazaň v KHL, turnaj končil s téměř 92% úspěšností zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Hugo Alnefelt (Švédsko)

Hugo Alnefelt 20.jpg

Ve třetím kole posledního draftu NHL na něj ukázala Tampa Bay, osmnáctiletý gólman ale moc dobře ví, že cesta do NHL je ještě dlouhá. I proto Hugo Alnefelt zůstal ve Švédsku a letos v dresu HV71 debutoval v nejvyšší lize. Na šampionátu se dostal na 92,4% úspěšnost zákroků, jeho jistotu ve čtvrtfinále poznali i čeští hráči, a nakonec s výběrem Tre Kronor oslavil bronz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Joel Hofer (Kanada)

Joel Hofer 20.jpg

Nejlepším gólmanem turnaje byl po zásluze vyhlášen Joel Hofer, který Kanadu dovedl ke zlatu. Na šampionátu dostal jen devět branek a úspěšností zákroků se přiblížil 94%. V draftu NHL 2018 šel na řadu až ve čtvrtém kole, kdy jej ulovilo St. Louis, ovšem pokud současný gólman Portlandu Winterhawks z WHL bude pokračovat ve výkonech z Ostravy, tak ho čeká skvělá kariéra.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud