Lukáš Ambros – 18 let, Wolfsburg   Za německý Wolfsburg si o víkendu odbyl bundesligovou premiéru teprve osmnáctiletý záložník Lukáš Ambros, jenž do Německa odešel v roce 2020 ze Slavie. Nyní se stal nejmladším českým fotbalistou v historii elitní německé soutěže. 
 Denis Alijagič - 19 let, Maribor   Dříve nastupoval za reprezentační výběry Bosny a Hercegoviny, od roku 2021 ale reprezentuje Českou republiku. Denis Alijagič byl hráčem Slavie a výrazně na sebe upozornil během hostování v druholigové Vlašimi. Pak se zkoušel prosadit v Liberci, angažmá na severu Čech mu však nesedlo. V létě devatenáctiletý útočník odešel do Olympiakosu, v řeckém velkoklubu se ale dlouho neohřál a od zimy je ve slovinském Mariboru. 
 Daniel Samek – 19 let, Lecce   Devatenáctiletý záložník ještě loni nastupoval za Slavii. Na podzim se dostal i do základní sestavy a ročník končil se třemi góly a stejným počtem nahrávek. Během jara už toho ale tolik nenehrál a v létě přestoupil do italského Lecce. Na premiéru v Serii A ovšem čeká. 
 Lukáš Horníček - 20 let, Braga   Česká brankářská škola byla vždy úspěšná. Dalším talentovaným gólmanem, který má nakročeno k zajímavé kariéře, je Lukáš Horníček. Dvacetiletý rodák z Vysokého Mýta zamířil v roce 2019 z Pardubic do Bragy a sbírá cenné zkušenosti v B týmu. Podle portálu transfermarkt.de je jeho tržní hodnota dva miliony eur. 
7
Fotogalerie

Ještě o nich uslyšíme. 6 mladých českých fotbalistů, kteří sbírají zkušenosti v cizině

Kvalita české fotbalové soutěže šla v posledních letech hodně nahoru. Přesto je snem všech mladých hráčů dostat se do zahraničí.

Bez názvu.jpg

Dvacetiletý Adam Hložek v létě opustil Spartu a zamířil do německého Leverkusenu. V zahraničí však působí i další nadějní mladí čeští fotbalisté (do 22 let). Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Lukáš Ambros – 18 let, Wolfsburg 

Lukáš Ambros.jpg

Za německý Wolfsburg si o víkendu odbyl bundesligovou premiéru teprve osmnáctiletý záložník Lukáš Ambros, jenž do Německa odešel v roce 2020 ze Slavie. Nyní se stal nejmladším českým fotbalistou v historii elitní německé soutěže. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Denis Alijagič - 19 let, Maribor 

Denis Alijagič Liberec.jpg

Dříve nastupoval za reprezentační výběry Bosny a Hercegoviny, od roku 2021 ale reprezentuje Českou republiku. Denis Alijagič byl hráčem Slavie a výrazně na sebe upozornil během hostování v druholigové Vlašimi. Pak se zkoušel prosadit v Liberci, angažmá na severu Čech mu však nesedlo. V létě devatenáctiletý útočník odešel do Olympiakosu, v řeckém velkoklubu se ale dlouho neohřál a od zimy je ve slovinském Mariboru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Daniel Samek – 19 let, Lecce 

Daniel Samek Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devatenáctiletý záložník ještě loni nastupoval za Slavii. Na podzim se dostal i do základní sestavy a ročník končil se třemi góly a stejným počtem nahrávek. Během jara už toho ale tolik nenehrál a v létě přestoupil do italského Lecce. Na premiéru v Serii A ovšem čeká. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Lukáš Horníček - 20 let, Braga 

Lukáš Vorlíček.jpg

Česká brankářská škola byla vždy úspěšná. Dalším talentovaným gólmanem, který má nakročeno k zajímavé kariéře, je Lukáš Horníček. Dvacetiletý rodák z Vysokého Mýta zamířil v roce 2019 z Pardubic do Bragy a sbírá cenné zkušenosti v B týmu. Podle portálu transfermarkt.de je jeho tržní hodnota dva miliony eur. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Lukáš Vorlický - 21 let, Atalanta 

Lukáš Vorlický.jpg

Bergamo se v posledních letech vyšvihlo mezi přední kluby italské Serie A. V Atalantě působí i jednadvacetiletý křídelník Lukáš Vorlický, který do Itálie odešel v roce 2018 z Brna. V minulém kole proti Lecce si dokonce odbyl premiéru v nejvyšší soutěži, na hřišti byl závěrečnou čtvrthodinu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jan Žambůrek - 22 let, Viborg 

Jan Žambůrek.jpg

Talentovaný záložník a jeden z lídrů reprezentační jednadvacítky byl několik let v anglickém Brentfordu, do kterého zamířil v roce 2018 ze Slavie. V Anglii nabral cenné zkušenosti, loni v lednu se ale posunul dál a odešel do dánského Viborgu. V tom nastupuje pravidelně. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud