Guélor Kanga (Sparta Praha) – aktuálně 10 gólů. Jedním z hráčů, který letos nasázel deset branek, je Guélor Kanga. Devětadvacetiletý gabonský záložník Sparty patří mezi žhavé favority na zisk koruny pro krále střelců, záleží však na taky na tom, jaké s ním má kouč Václav Kotal plány. Navíc se naposledy trefil v prosinci v zápase s Mladou Boleslaví, od té doby střelecky mlčí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Petar Musa (Slavia Praha) – aktuálně 9 gólů.  Ke žhavým favoritům na prvenství v tomto žebříčku se řadí i Petar Musa. Dvaadvacetiletý chorvatský útočník dal sedm branek během podzimního hostování v Liberci a další dva góly přidal po návratu do Slavie. V posledním zápase v Mladé Boleslavi sice odehrál jen dvě minuty, pokud ale příště dostane více prostoru, může svůj střelecký účet rychle rozšířit. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Ivan Schranz (Dynamo České Budějovice) – aktuálně 7 gólů. Šanci má taky Ivan Schranz z Českých Budějovic. Šestadvacetiletý slovenský útočník Dynama se letos trefil už sedmkrát, ovšem v posledních čtyřech zápasech vyšel střelecky naprázdno. I proto Dynamo už tři zápasy v kuse nedalo gól. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Benjamin Tetteh (Sparta Praha) – aktuálně 6 gólů. Zapomínat bychom neměli ani na Benjamina Tetteha, který je aktuálně sparťanským útočníkem číslo jedna. Na kontě má sice pouze šest branek, to se ale rychle může změnit. Například v derby se Slavií útočník z Ghany ukázal, že střelecký instinkt stále má. Stejně jako celá Sparta ale musí přidat. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Ještě není rozhodnuto. Pět cizinců, kteří mohou získat korunu pro krále střelců Fortuna ligy

Boj o korunu pro krále střelců Fortuna ligy bude ještě hodně zamotaný. Žádný z hráčů si totiž na čele ostře sledované statistiky nevytvořil rozhodující náskok.

Guélor Kanga Tetteh 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kdo se stane nejlepším ligovým střelcem? Na čele žebříčku kanonýrů je desetigólový Martin Doležal, ale třeba i Michael Krmenčík nebo Nikolaj Komličenko, kteří už působí v zahraničí. Do hry o korunu pro krále střelců však může zasáhnout i pět cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Guélor Kanga (Sparta Praha) – aktuálně 10 gólů

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedním z hráčů, který letos nasázel deset branek, je Guélor Kanga. Devětadvacetiletý gabonský záložník Sparty patří mezi žhavé favority na zisk koruny pro krále střelců, záleží však na taky na tom, jaké s ním má kouč Václav Kotal plány. Navíc se naposledy trefil v prosinci v zápase s Mladou Boleslaví, od té doby střelecky mlčí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Petar Musa (Slavia Praha) – aktuálně 9 gólů

Petar Musa Slavia gól MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Ke žhavým favoritům na prvenství v tomto žebříčku se řadí i Petar Musa. Dvaadvacetiletý chorvatský útočník dal sedm branek během podzimního hostování v Liberci a další dva góly přidal po návratu do Slavie. V posledním zápase v Mladé Boleslavi sice odehrál jen dvě minuty, pokud ale příště dostane více prostoru, může svůj střelecký účet rychle rozšířit.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ivan Schranz (Dynamo České Budějovice) – aktuálně 7 gólů

Ivan Schranz ČB 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šanci má taky Ivan Schranz z Českých Budějovic. Šestadvacetiletý slovenský útočník Dynama se letos trefil už sedmkrát, ovšem v posledních čtyřech zápasech vyšel střelecky naprázdno. I proto Dynamo už tři zápasy v kuse nedalo gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Benjamin Tetteh (Sparta Praha) – aktuálně 6 gólů

Benjamin Tetteh 2019.jpg

Zapomínat bychom neměli ani na Benjamina Tetteha, který je aktuálně sparťanským útočníkem číslo jedna. Na kontě má sice pouze šest branek, to se ale rychle může změnit. Například v derby se Slavií útočník z Ghany ukázal, že střelecký instinkt stále má. Stejně jako celá Sparta ale musí přidat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) – aktuálně 4 góly

Jean D. Beauguel Plzeň 2 Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Úplně bez šance není ani Jean-David Beauguel. Francouzský útočník Plzně, který se prosadil i ve středečním zápase se Spartou, má sice na kontě teprve čtyři branky, zdá se ale, že je ve formě. Kouč Adrián Guľa mu věří a Beauguel se mu za to odměnil čtyřmi trefami v posledních pěti zápasech. Ofenzivní styl Viktorky mu hodně sedí.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud