Michal Birner  Liberec přišel o kapitána Petra Jelínka, který bude dva zápasy pykat za faul z druhého duelu, stále má však v kádru řadu zkušených borců. Jedním z nich je Michal Birner, jenž už jeden titul s Libercem získal. V play-off zatím dal čtyři góly, ke kterým přidal deset nahrávek a je nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů. Jednou se prosadil i v úvodním duelu finálové série. Kdo jiný by za to doma měl vzít, než právě on?  Foto: Profimedia.cz
 Radan Lenc  V průběhu sezony se psalo o jeho možném odchodu do NHL. Radan Lenc vyzrál v lídra Bílých Tygrů a zařadil se po bok největších osobností extraligy. V základní části devětadvacetiletý útočník posbíral 41 bodů a postaral se tak o osobní maximum. Hodně vidět je také v play-off, ve kterém se dostal už na třináct bodů. Mezi střelce se však zapsal jen jednou, což by doma rád změnil.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dávid Grigér  Šestadvacetiletý slovenský reprezentační útočník přišel do Liberce před sezonou z Karlových Varů a sázka na něj se Bílým Tygrům vyplácí. Dávid Grigér byl hodně vidět už v základní části a velmi dobré výkony podává také v play-off. Ve vyřazovacích bojích dosud posbíral jedenáct bodů a s pěti góly je druhým nejlepším střelcem týmu. Na třineckou obranu však ještě nevyzrál.   Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Bulíř  Elitním kanonýrem Bílých Tygrů v play-off je Michal Bulíř, jenž má na kontě už sedm přesných zásahů. Prosadil se také ve druhém finálovém boji, ve kterém ve třetí třetině snížil na 1:2. Liberec bude na devětadvacetiletého útočníka hodně spoléhat i v domácím prostředí.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Ještě není konec. 5 hráčů Liberce, kteří mohou dovést Bílé Tygry k obratu s Třincem

Finálová série hokejové extraligy se zatím vyvíjí jednoznačně v prospěch třineckých Ocelářů. Bílí Tygři z Liberce však nedají svou kůži lacino.

Třinec doma vyhrál oba zápasy a ve finálové sérii se dostal do nadějného trháku. Liberec se ale doma bude rvát a boj o titul ještě rozhodně nebalí. Jména pěti hráčů, k nimž se bude upínat největší pozornost libereckých fanoušků, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Petr Kváča 

Petr Kváča Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kdo jiný by měl hráče Třince znát lépe, než právě on? Petr Kváča ještě loni hájil branku Ocelářů, odkud po sezoně zamířil do Liberce. V základní části patřil k nejlepším gólmanům soutěže a svými výkony dovedl Bílé Tygry až do finále. V úvodním duelu proti Třinci sice šel z akce už po patnáct minutách, během nichž dostal tři branky, ve druhém utkání ale předvedl velmi dobrý výkon. Severočeši na něj budou hodně spoléhat i doma. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Birner 

Michal Birner Liberec 2.jpg

Liberec přišel o kapitána Petra Jelínka, který bude dva zápasy pykat za faul z druhého duelu, stále má však v kádru řadu zkušených borců. Jedním z nich je Michal Birner, jenž už jeden titul s Libercem získal. V play-off zatím dal čtyři góly, ke kterým přidal deset nahrávek a je nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů. Jednou se prosadil i v úvodním duelu finálové série. Kdo jiný by za to doma měl vzít, než právě on? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radan Lenc 

Radan Lenc 21 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

V průběhu sezony se psalo o jeho možném odchodu do NHL. Radan Lenc vyzrál v lídra Bílých Tygrů a zařadil se po bok největších osobností extraligy. V základní části devětadvacetiletý útočník posbíral 41 bodů a postaral se tak o osobní maximum. Hodně vidět je také v play-off, ve kterém se dostal už na třináct bodů. Mezi střelce se však zapsal jen jednou, což by doma rád změnil. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dávid Grigér 

Dávid Grigér 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý slovenský reprezentační útočník přišel do Liberce před sezonou z Karlových Varů a sázka na něj se Bílým Tygrům vyplácí. Dávid Grigér byl hodně vidět už v základní části a velmi dobré výkony podává také v play-off. Ve vyřazovacích bojích dosud posbíral jedenáct bodů a s pěti góly je druhým nejlepším střelcem týmu. Na třineckou obranu však ještě nevyzrál.  

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Bulíř 

Michal Bulíř Liberec 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Elitním kanonýrem Bílých Tygrů v play-off je Michal Bulíř, jenž má na kontě už sedm přesných zásahů. Prosadil se také ve druhém finálovém boji, ve kterém ve třetí třetině snížil na 1:2. Liberec bude na devětadvacetiletého útočníka hodně spoléhat i v domácím prostředí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud