Ještě nekončí. 3 útočníci Mladé Boleslavi, kteří se asi přesunou k reprezentaci

Ještě nekončí. 3 útočníci Mladé Boleslavi, kteří se asi přesunou k reprezentaci

Ještě nekončí. 3 útočníci Mladé Boleslavi, kteří se asi přesunou k reprezentaci

Nevídaný kolaps. Hokejisté Mladé Boleslavi vedli v sérii s Chomutovem 2:0 na zápasy a postup do čtvrtfinále měli na dosah. Doma ale dvakrát selhali, v neděli večer dostali výprask na ledě soupeře a mají po sezoně. To by se ale nemuselo týkat všech.

Untitled 1.jpg

Mladoboleslavští byli rozjetí. Stačilo, aby vyhráli jeden ze dvou domácích zápasů, Piráti ale zabrali, zvítězili i v rozhodujícím pátém duelu a postoupili do čtvrtfinále. Petr Vampola, Jan Hanzlík a další mají po sezoně. Tři útočníci týmu by se ale mohli připojit k reprezentaci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka.jpg

Čtyři góly a jedna nahrávka. Taková byla bilance nejproduktivnějšího mladoboleslavského útočníka v play-off. Ani přínos Tomáše Hyky ale Bruslařskému klubu nestačil.

Třiadvacetiletý útočník však ještě asi neřekl poslední slovo. Hyka, jenž dal v základní části 17 gólů, přidal 21 asistencí a ovládl týmovou produktivitu, si letos odbyl reprezentační premiéru a v národním týmu odehrál už šest zápasů. To zřejmě nebude konečné číslo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Radan Lenc

Radan Lenc Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Hyka, tak i Lenc letos debutoval v reprezentaci. Za národní tým odehrál zatím čtyři zápasy a vstřelil i premiérovou branku. A do úplného konce sezony nějaké možná ještě přidá.

Pětadvacetiletý útočník má za sebou životní rok, během něhož vstřelil 14 branek, přidal 16 asistencí a ještě o dva body si vylepšil dosavadní loňské maximum. V play-off se mu ale příliš nevedlo a v pěti zápasech vstřelil jediný gól. Spraví si náladu v reprezentaci?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Pavel Musil

Pavel Musil Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Pavel Musil, na rozdíl od Hyky s Lencem, za reprezentaci dosud nehrál. Ale co není, to může být. Čtyřiadvacetiletý útočník, který s výjimkou dvou zápasů strávil celou extraligovou kariéru v Mladé Boleslavi, totiž prožil velmi dobrou sezonu. Zatímco loni si připsal do statistik jen devět bodů, letos se blýskl dvanácti góly a 16 asistencemi. Další tři nahrávky přidal v play-off. Dostane teď šanci i v národním týmu?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud