Ondřej Karafiát (Mladá Boleslav)  Sparťanský odchovanec, který je hráčem Slavie a momentálně hraje v Mladé Boleslavi, kde je na hostování do konce sezony – tak by mohla vypadat vizitka obránce Ondřeje Karafiáta. Čerstvě sedmadvacetiletý kreativní borec už odehrál v nejvyšší soutěži skoro 150 utkání. V současném ročníku vstřelil jednu branku a je oporou mužstva. Stejnou roli by možná mohl plnit po návratu do Edenu, kde má smlouvu do léta roku 2024. Profimedia.cz
 Patrik Hellebrand (Dynamo České Budějovice)  Slavia se před pár lety přetahovala o záložníka Patrika Hellebranda se Spartou, kam ho lákal Tomáš Rosický. Úspěšnější ale nakonec byli manažeři z Edenu, kam zamířil ze Slovácka v průběhu sezony 2019/20. V novém klubu si připsal na konto deset startů, moc toho ale neukázal, takže od té doby putuje z hostování na hostování. Nejprve byl zpátky v Uherském Hradišti, pak působil v Opavě, která spadla z Fortuna ligy. V aktuálním ročníku byl dvaadvacetiletý borec zapůjčen do Českých Budějovic, Zatím nastoupil do patnácti ligových zápasů a zaznamenal pouze jednu asistenci. Přesto v něčem patří mezi nejlepší – po zákrocích na něho bylo odpískáno 40 faulů, což ho řadí na třetí místo v této statistice v nejvyšší soutěži. V Edenu mu vyprší smlouva po sezoně 2023/24. Profimedia.cz
 Mick van Buren (Dynamo České Budějovice)  V červnu prodloužil Mick van Buren ve Slavii kontrakt do roku 2023, v Edenu ale nepůsobí. Devětadvacetiletý holandský útočník odešel na hostování do Českých Budějovic, kde odehrál už osm zápasů v minulém ročníku. Na začátku sezony nedostal v Edenu téměř žádný prostor, na jihu Čech ale dokazuje, že má Slavii pořád co nabídnout. Ve 12 ligových zápasech dal dva góly a připsal si k nim tři asistence. Po návratu do Prahy bude před ním ještě rok platná smlouvy. Profimedia.cz
 Jan Stejskal (Sigma Olomouc)  V září to byl rok, co Jan Stejskal přišel z Mladé Boleslavi do Slavie. V sešívaném dresu ale odchytal jediný ligový duel. V létě bylo zřejmé, že se do branky Sešívaných nedostane ani v tomto ročníku, odešel tedy sbírat zkušenosti jako hostující hráč do Olomouce, která o jeho služby stála už dříve. Čtyřiadvacetiletý borec to však nemá snadné ani na Hané. V aktuální sezoně Fortuna ligy odchytal jen dva zápasy. V Edenu má nejdéle platnou smlouvu ze všech borců, které pražský klub vyexpedoval na hostování. Vyprší mu až v roce 2025. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Ještě by se mohli hodit. 8 hráčů Slavie, kteří se po sezoně mohou vrátit z hostování do Edenu

Slavia disponuje hodně silným kádrem, ve kterém zdaleka není místo pro každého. I proto Pražané pustili na hostování několik hodně kvalitních hráčů.

Momentálně má Slavia na hostování v českých klubech či v zahraničí jedenáct fotbalistů. Osmi z nich bude i po návratu do Edenu běžet v pražském klubu platná smlouva, a tak není vyloučeno, že se můžou Sešívaným v blízké budoucnosti hodit. O které hráče jde, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 9

Petar Musa (Boavista Porto)

Petar Musa.jpg

Chorvatský útočník Petar Musa přišel do Slavie před čtyřmi lety z Interu Zaprešič coby talentovaný teenager. Sešívaní ho nejdříve vyexpedovali na hostování do Viktorie Žižkov, následně do Liberce a letos v zimě do německého Unionu Berlín. V létě to vypadalo, že by se mohl protlačit do kádru, ale nakonec vyrazil na další hostování, tentokrát do portugalské Boavisty.

Nejlepší střelec Fortuna ligy ze sezony 2019/20 si na jihozápadě Evropy vede nadmíru dobře. V 11 ligových zápasech nasázel pět branek. Z hostování se do Edenu vrátí po sezoně, pokud klub z Porta neuplatní opci na jeho služby. Platnou smlouvu má do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Ondřej Karafiát (Mladá Boleslav)

Ondřej Karafiát-Slavia.jpg

Sparťanský odchovanec, který je hráčem Slavie a momentálně hraje v Mladé Boleslavi, kde je na hostování do konce sezony – tak by mohla vypadat vizitka obránce Ondřeje Karafiáta. Čerstvě sedmadvacetiletý kreativní borec už odehrál v nejvyšší soutěži skoro 150 utkání. V současném ročníku vstřelil jednu branku a je oporou mužstva. Stejnou roli by možná mohl plnit po návratu do Edenu, kde má smlouvu do léta roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Patrik Hellebrand (Dynamo České Budějovice)

Patrik Hellebrand-Slavia.jpg

Slavia se před pár lety přetahovala o záložníka Patrika Hellebranda se Spartou, kam ho lákal Tomáš Rosický. Úspěšnější ale nakonec byli manažeři z Edenu, kam zamířil ze Slovácka v průběhu sezony 2019/20. V novém klubu si připsal na konto deset startů, moc toho ale neukázal, takže od té doby putuje z hostování na hostování. Nejprve byl zpátky v Uherském Hradišti, pak působil v Opavě, která spadla z Fortuna ligy.

V aktuálním ročníku byl dvaadvacetiletý borec zapůjčen do Českých Budějovic, Zatím nastoupil do patnácti ligových zápasů a zaznamenal pouze jednu asistenci. Přesto v něčem patří mezi nejlepší – po zákrocích na něho bylo odpískáno 40 faulů, což ho řadí na třetí místo v této statistice v nejvyšší soutěži. V Edenu mu vyprší smlouva po sezoně 2023/24.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Mick van Buren (Dynamo České Budějovice)

Mick van Buren.jpg

V červnu prodloužil Mick van Buren ve Slavii kontrakt do roku 2023, v Edenu ale nepůsobí. Devětadvacetiletý holandský útočník odešel na hostování do Českých Budějovic, kde odehrál už osm zápasů v minulém ročníku. Na začátku sezony nedostal v Edenu téměř žádný prostor, na jihu Čech ale dokazuje, že má Slavii pořád co nabídnout. Ve 12 ligových zápasech dal dva góly a připsal si k nim tři asistence. Po návratu do Prahy bude před ním ještě rok platná smlouvy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Jan Stejskal (Sigma Olomouc)

Jan Stejskal jun..jpg

V září to byl rok, co Jan Stejskal přišel z Mladé Boleslavi do Slavie. V sešívaném dresu ale odchytal jediný ligový duel. V létě bylo zřejmé, že se do branky Sešívaných nedostane ani v tomto ročníku, odešel tedy sbírat zkušenosti jako hostující hráč do Olomouce, která o jeho služby stála už dříve.

Čtyřiadvacetiletý borec to však nemá snadné ani na Hané. V aktuální sezoně Fortuna ligy odchytal jen dva zápasy. V Edenu má nejdéle platnou smlouvu ze všech borců, které pražský klub vyexpedoval na hostování. Vyprší mu až v roce 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Michal Beran (FK Pardubice)

Michal Beran.jpg

Fotbalové vzdělání získával záložník Michal Beran v akademiích Slovácka, Bohemians a Liberce, odkud ho loni v srpnu koupila Slavia. Pražané nechali mladého hráče ještě na hostování na severu Čech a letos v červenci jej zapůjčili do Pardubic. Ve východočeském klubu odehrál během podzimní části sezony 12 utkání a zaznamenal jednu asistenci. V Edenu má podepsanou smlouvu do konce ročníku 2023/24.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Jakub Markovič (FK Pardubice)

Jakub Markovič.jpg

Brankář Jakub Markovič přišel do Edenu v roce 2017, kdy mu bylo teprve 15 let, z Olomouce. Od té doby v akademii pražského klubu vyrostl v jeden z gólmanských příslibů do budoucnosti. V sezoně 2019/20 si odbyl debut v nejvyšší soutěži a odchytal dvě utkání. V minulém ročníku byl na hostování v Mladé Boleslavi, kde si připsal další start a v současné sezoně je dočasně v Pardubicích. Dvacetiletý talent nastoupil do šesti ligových střetnutí a dvakrát byl zvolen „Hráčem utkání“. Se Slavií má podepsaný kontrakt do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Daniel Kosek (Zbrojovka Brno)

Daniel Kosek.jpg

Daniel Kosek je rodákem z Pardubic, kde s fotbalem začínal, ale od roku 2016 byl členem akademie pražské Slavie. V sešívaném dresu však odehrál zatím jen jediné ligové střetnutí, a to v sezoně 2019/20. Následně hostoval v Liberci a v Bohemians, a od léta byl zapůjčen do Brna, kterému by měl pomáhat s návratem mezi elitu. Je ale otázkou, zda se dvacetiletý zadák v létě vrátí do Edenu, protože Zbrojovka může na jeho služby uplatnit opci. Stávající kontrakt mu vyprší v roce 2024.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud