Jesse Lingard dá sbohem Manchesteru United. Toto jsou 4 kluby, které se o anglického borce přetahují

Spojení Jeese Lingard a Manchester United se s velkou pravděpodobností stane během lednového přestupního termínu minulostí. Devětadvacetiletý anglický reprezentant už avizoval, že chce Old Trafford opustit.

Malé herní vytížení, a z toho pramenící frustrace, přiměly Jesseho Lingarda trochu víc přemýšlet o své budoucnosti. Vzhledem k tomu, že po aktuální sezoně mu vyprší stávající kontrakt a mohl by odejít zadarmo jinam, budou United zřejmě spěchat s jeho prodejem během lednového přestupního termínu. A jak se zdá, o zájemce nebude nouze. Čtyři nejvážnější, o kterých se nejvíc píše v evropském tisku, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Valencia

Jesse Lingard-Manchester United.jpg

Španělská Valencia touží po návratu veterána Juana Maty, který v klubu hrával mezi lety 2007 a 2011, načež zamířil na ostrovy do Premier League. Třiatřicetiletý borec je v Manchesteru United na vedlejší koleji a v létě přijde do Valencie zřejmě jako volný hráč, ještě předtím by ale z Old Trafford mohl do klubu, který bojuje o účast v evropských pohárech, zamířit Jesse Lingard. Pro Valencii je to údajně zimní přestupový cíl číslo jedna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Villarreal

Jesse Lingard-Manchester United1.jpg

Kromě Valencie touží po Lingardovi ještě jeden španělský klub – Villarreal. Pro oddíl, který se pohybuje v polovině tabulky La Ligy, však může být problémem přestupní cena a plat anglického hráče. Podle portálu TransferMarkt činí aktuální hodnota Lingarda 22 milionů eur, což by mohlo být nad možnosti Villarrealu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

West Ham United

Jesse Lingard.jpg

West Ham se netajil touhou získat Lingarda už po minulé sezoně, během níž v klubu hostoval a vedl si nadmíru dobře. V šestnácti ligových zápasech nasázel soupeřům devět gólů a styl hry, který ordinuje mužstvu kouč David Moyes, mu náramně vyhovoval. To by mohl být důvod, proč by na nabídku Kladivářů zřejmě mohl kývnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Newcastle United

Jesse Lingard-Manchester United2.jpg

Newcastle United má sice nového, superbohatého, majitele, ale mužstvo se plácá u dna tabulky a čeká ho velký boj o udržení v elitní anglické soutěži. V ostrovním tisku se píše o masivním zimním posilování kádru a jednou z vytoužených posil by měl být právě Jesse Lingard. Hráč má údajně o spolupráci s United zájem a jeho agent je v kontaktu s klubem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud