5. Sol Campbell (Notts County)  V roce 2009 „uprchl“ anglický reprezentant Sol Campbell z finanční krizí zmítaného Portsmouthu, jenž tehdy působil v Premier League, a podepsal pětiletý kontrakt s klubem Notts County, který hrál až čtvrtou nejvyšší anglickou soutěž. V novém dresu debutoval 19. září proti Morecambe, ale pouhé tři dny nato byla na základě vzájemné dohody smlouva zrušena.

5. Sol Campbell (Notts County)
V roce 2009 „uprchl“ anglický reprezentant Sol Campbell z finanční krizí zmítaného Portsmouthu, jenž tehdy působil v Premier League, a podepsal pětiletý kontrakt s klubem Notts County, který hrál až čtvrtou nejvyšší anglickou soutěž. V novém dresu debutoval 19. září proti Morecambe, ale pouhé tři dny nato byla na základě vzájemné dohody smlouva zrušena.

 4. Ali Dia (Southampton)  Senegalec Ali Dia se do Southamptonu dostal podvodem. Zaranžoval telefonát manažerovi, v němž se volající představil jako legendární George Weah – fotbalista roku 1995 a držitel Zlatého míče – a doporučil mu do týmu svého bratrance. Tím nebyl nikdo jiný než Ali Dia, který se do té doby protloukal po Francii a Anglii v nižších soutěžích. Nikdo nic neprokoukl a po jednom tréninku už seděl Dia na lavičce mezi náhradníky v zápase s Leedsem. Podvod praskl, až když Dia opravdu vyběhl na hřiště. Během 52 minut předvedl naprosto tragický výkon a po hrací ploše pobíhal jako bezhlavé kuře. Teprve pak trenér „prozřel“ a stáhl ho ze hry. Asi nikoho nepřekvapí, že následoval vyhazov.
 3. Robert Jarni (Coventry City)  Chorvatský reprezentant Robert Jarni byl jednou z hvězd mistrovství světa v roce 1998 ve Francii, kde se spoluhráči vybojoval bronzové medaile. Do té doby byl hráčem Betisu Sevilla, v létě se však upsal anglickému klubu Coventry City, který za něho zaplatil španělskému oddílu 2,6 milionu liber. Ještě než si však stačil na ostrovech vybalit, měnil znovu působiště. O jeho služby projevil zájem Real Madrid, který vyplatil Notts County 3,4 milionu liber a Jarni se mohl vrátit zpět na Pyrenejský poloostrov, aniž by odehrál v Anglii jediné utkání. Podle jedné konspirační teorie šlo o dohodu Realu s anglickým klubem. Sevilla by totiž hráče svému přímému konkurentovi neprodala, a tak manažeři ze San Bernabea zvolili okliku.
 2. David Livermore (Leeds United)  Když v létě roku 2006 podepsal Angličan David Livermore smlouvu s Leedsem United, asi nečekal, že bude platit jen deset dní. V klubu si ale asi špatně spočítali, kolik hráčů mají na jeho postu. Když se po více než týdnu dopočítali, zjistili, že Livermoreho vlastně nepotřebují, a tak ho prodali, aniž by odehrál jediné utkání, do Hullu.
 1. Christian Vieri (Sampdoria Janov)  Italský reprezentační útočník Christian Vieri se stal v roce 2006 na 35 dnů hráčem Samdorie Janov. Poté, co se vážně zranil ještě ve službách Monaka a musel na operaci, přišel o účast na třetím mistrovství světa v řadě. Následně se s italským klubem 6. července dohodl na roční smlouvě, ale v jeho dresu neodehrál jediné utkání. Na konci srpna totiž podepsal nový kontrakt s Atalantou Bergamo za minimální mzdu ve výši 1500 eur měsíčně. Pokud se vám zdá podivné, že měnil dres kvůli tak směšné částce, vězte, že smlouva obsahovala zajímavou doložku, která Vierimu zajišťovala bonus ve výši 100 tisíc eur za každý vstřelený gól. Tehdy už třiatřicetiletý hráč však v sedmi zápasech skóroval jen dvakrát a po sezoně odešel do Fiorentiny.
5
Fotogalerie

Jepičí kariéry. 5 fotbalistů, kteří strávili v klubu jen pár dnů a táhli jinam

Profesionální fotbalové kariéry v jednom klubu mohou mít různou délku trvání. Někdo – jako třeba Paul Scholes – stráví v jednom oddílu celý sportovní život, jiný střídá dresy stejně pravidelně jako spodní prádlo. Našli bychom ale i angažmá, která by se dala nazvat jako „superkrátká.“

Podepsat smlouvu, strávit v klubu pár dnů - v lepším případě odehrát jedno utkání - a zase táhnout jinam. I tak může vypadat působení v jednom oddílu. V následujících kapitolách najdete pět hráčů, kteří vešli do historie tím, že právě takto vypadala v určitém momentě jejich kariéra.

Pokračování 2 / 6

5. Sol Campbell (Notts County)

Sol Campbell (2).jpg

V roce 2009 „uprchl“ anglický reprezentant Sol Campbell z finanční krizí zmítaného Portsmouthu, jenž tehdy působil v Premier League, a podepsal pětiletý kontrakt s klubem Notts County, který hrál až čtvrtou nejvyšší anglickou soutěž. V novém dresu debutoval 19. září proti Morecambe, ale pouhé tři dny nato byla na základě vzájemné dohody smlouva zrušena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Ali Dia (Southampton)

Ali Dia.bmp

Senegalec Ali Dia je pravděpodobně vůbec nejhorším hráčem, který kdy zasáhl do utkání Premier League. I když přišel do Southamptonu zadarmo, byl vlastně drahý.

Do klubu se dostal podvodem. Zaranžoval telefonát manažerovi, v němž se volající představil jako legendární George Weah – fotbalista roku 1995 a držitel Zlatého míče – a doporučil mu do týmu svého bratrance. Tím nebyl nikdo jiný než Ali Dia, který se do té doby protloukal po Francii a Anglii v nižších soutěžích.

Nikdo nic neprokoukl a po jednom tréninku už seděl Dia na lavičce mezi náhradníky v zápase s Leedsem. Podvod praskl, až když Dia opravdu vyběhl na hřiště. Během 52 minut předvedl naprosto tragický výkon a po hrací ploše pobíhal jako bezhlavé kuře. Teprve pak trenér „prozřel“ a stáhl ho ze hry. Asi nikoho nepřekvapí, že následoval vyhazov.

Pokračování 4 / 6

3. Robert Jarni (Coventry City)

Robert Jarni.jpg

Chorvatský reprezentant Robert Jarni byl jednou z hvězd mistrovství světa v roce 1998 ve Francii, kde se spoluhráči vybojoval bronzové medaile. Do té doby byl hráčem Betisu Sevilla, v létě se však upsal anglickému klubu Coventry City, který za něho zaplatil španělskému oddílu 2,6 milionu liber. Ještě než si však stačil na ostrovech vybalit, měnil znovu působiště. O jeho služby projevil zájem Real Madrid, který vyplatil Notts County 3,4 milionu liber a Jarni se mohl vrátit zpět na Pyrenejský poloostrov, aniž by odehrál v Anglii jediné utkání.

Podle jedné konspirační teorie šlo o dohodu Realu s anglickým klubem. Sevilla by totiž hráče svému přímému konkurentovi neprodala, a tak manažeři ze San Bernabea zvolili okliku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. David Livermore (Leeds United)

David Livermore.jpg

Když v létě roku 2006 podepsal Angličan David Livermore smlouvu s Leedsem United, asi nečekal, že bude platit jen deset dní. V klubu si ale asi špatně spočítali, kolik hráčů mají na jeho postu. Když se po více než týdnu dopočítali, zjistili, že Livermoreho vlastně nepotřebují, a tak ho prodali, aniž by odehrál jediné utkání, do Hullu.

Pokračování 6 / 6

1. Christian Vieri (Sampdoria Janov)

Christian Vieri.jpg

Italský reprezentační útočník Christian Vieri se stal v roce 2006 na 35 dnů hráčem Samdorie Janov. Poté, co se vážně zranil ještě ve službách Monaka a musel na operaci, přišel o účast na třetím mistrovství světa v řadě. Následně se s italským klubem 6. července dohodl na roční smlouvě, ale v jeho dresu neodehrál jediné utkání. Na konci srpna totiž podepsal nový kontrakt s Atalantou Bergamo za minimální mzdu ve výši 1500 eur měsíčně.

Pokud se vám zdá podivné, že měnil dres kvůli tak směšné částce, vězte, že smlouva obsahovala zajímavou doložku, která Vierimu zajišťovala bonus ve výši 100 tisíc eur za každý vstřelený gól. Tehdy už třiatřicetiletý hráč však v sedmi zápasech skóroval jen dvakrát a po sezoně odešel do Fiorentiny.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud