Justin Peters (Piráti Chomutov) . Do extraligových bojů letos zasáhlo několik zahraničních gólmanů. Jedním z nich byl i Justin Peters, jenž v průběhu podzimu posílil Chomutov. Dvaatřicetiletý Kanaďan se prezentoval velmi dobrými výkony a v 35 startech vychytal i tři čistá konta. Piráti na něj budou hodně spoléhat. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Justin Peters (Piráti Chomutov). Do extraligových bojů letos zasáhlo několik zahraničních gólmanů. Jedním z nich byl i Justin Peters, jenž v průběhu podzimu posílil Chomutov. Dvaatřicetiletý Kanaďan se prezentoval velmi dobrými výkony a v 35 startech vychytal i tři čistá konta. Piráti na něj budou hodně spoléhat. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Jejich výkony rozhodnou. Podívejte se, kteří gólmani se chystají na extraligovou baráž

Bitva o extraligu začíná. Dnes startuje baráž, ve které se představí Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec či Tomáš Rolinek. Obrovská pozornost se však zaměří i na všechny brankáře.

Gólmani. Právě jejich výkony rozhodnou. Na koho se budou Chomutov, Pardubice, České Budějovice a Kladno spoléhat? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Justin Peters (Piráti Chomutov)

Justin Peters Chomutov 2 Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Do extraligových bojů letos zasáhlo několik zahraničních gólmanů. Jedním z nich byl i Justin Peters, jenž v průběhu podzimu posílil Chomutov. Dvaatřicetiletý Kanaďan se prezentoval velmi dobrými výkony a v 35 startech vychytal i tři čistá konta. Piráti na něj budou hodně spoléhat.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Ondřej Kacetl (Dynamo Pardubice)

Ondřej Kacetl Pardubice.jpg

V pardubické brance se letos protočilo několik brankářů, jedničkou byl ale osmadvacetiletý Ondřej Kacetl. Bývalý gólman Hradce Králové však v 34 duelech vychytal jen sedm výher, v průměru inkasoval 3,37 gólů na zápas a moc oslnivá čísla neměl ani v play-out. Vychytá teď Dynamu záchranu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Petr Kváča a Jan Strmeň (Motor České Budějovice)

Petr Kváča Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Kdo je vlastně českobudějovickou jedničkou? Na to neexistuje přesná odpověď. O místo mezi třemi tyčemi se dělí Petr Kváča (na snímku) a Jan Strmeň, kteří v prvoligovém play-off odchytali šest, respektive pět zápasů. Kváča dostal jen šest gólů, vychytal tři čistá konta a úspěšností zákroků se dostal na 96%. Velmi dobrá čísla však má i Strmeň, jenž z pěti duelů vychytal čtyři výhry a úspěšností zákroků se blíží k 92%.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Lukáš Cikánek (Rytíři Kladno)

Lukáš Cikánek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Rytíři budou v baráži spoléhat především na Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance, velmi důležitou roli však bude mít i Lukáš Cikánek. Jednatřicetiletý brankář v play-off Chance ligy zasáhl do deseti zápasů, vychytal osm výher, jedno čisté konto, v průměru inkasuje jen 1,71 branky na zápas a úspěšností zákroků pokořil 94,5%. Dovede teď Rytíře mezi elitu?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud