Jejich tržní ceny ve Slavii rostou. Podívejte se, kolik aktuálně stojí Afričané z Edenu

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský má k dispozici velmi široký kádr. Jeho součástí jsou i čtyři Afričané, kteří v zápase s Chelsea nastoupili společně v základní sestavě. A všichni byli hodně vidět.

Zatímco sázka na hráče z Portugalska, Turecka či Ukrajiny Slavii v minulé sezoně nevyšla, Afričanům se v Edenu daří. I díky tažení Evropskou ligou jejich tržní ceny rostou. Kolik podle portálu transfermarkt.de aktuálně stojí Deli a spol.? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny) – 800 tisíc eur

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac  CNC  Profimedia.jpg

Letošní sezonu začal ve Zlíně, odkud ho na podzim přivedla Slavia. Sešívané totiž trápila marodka a právě Ibrahim Traoré pomohl zacelit problémy v záložní řadě. V zimě se jeho hostování změnilo v přestup a teď patří k důležitým článkům Trpišovského souboru.  V zápase proti Seville vstřelil postupový gól a málem skóroval i proti Chelsea. Aktuálně stojí 800 tisíc eur.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Simon Deli (Pobřeží slonoviny) – 2,75 milionů eur

Simon Deli Traore.jpg

Na Letné jeho potenciál neviděli, Simon Deli tak sbíral zkušenosti v Příbrami a Českých Budějovicích, a už déle než čtyři roky je hráčem Slavie. V Edenu se z něj stal jeden z pilířů obrany a nejlepších stoperů ligy. Několikrát už se zdálo, že reprezentant Pobřeží slonoviny odejde do ciziny, stále však zůstává hráčem Slavie. Jeho aktuální cena? 2,75 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Peter Olayinka (Nigérie) – 2,75 milionů eur

Peter Olayinka 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejnou hodnotu jako Deli má podle portálu transfermarkt.de také Peter Olaynika. Nigerijský útočník dříve působil v Dukle, Slavia ho ale v létě koupila z belgického Gentu. Ten původně požadoval zhruba 200 milionů korun, klub z Edenu za něj ale zaplatil „jen“ 83 milionů korun. Třiadvacetiletý Afričan se stal nejdražší posilou v historii Slavie, za kterou zatím vstřelil pět ligových branek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Michael Ngadeu (Kamerun) – 3,5 milionů eur

Michael Ngadeu.jpg

Kamerunský reprezentant patří ke stěžejním hráčům sešívané sestavy. Do Slavie přišel z rumunského týmu Botosani, z Edenu by však měl zamířit na západ. Už okolo něj kroužily kluby z Anglie nebo Francie a je zřejmé, že Michael Ngadeu v Praze nevydrží věčně. Klub na něm ale vydělá, jeho aktuální cena je 3,5 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud