Jakub Konečný (Buffalo Sabres) – 216. místo.  Posledním českým hráčem, který prošel letošním draftem NHL, je Jakub Konečný. Osmnáctiletý útočník dříve působil v Kometě, aktuálně ale sbírá zkušenosti v mládežnických týmech Sparty a objevit by se mohl i v prvoligovém Sokolově. V draftu na něj ukázalo Buffalo. Foto: Profimedia.cz
 Adam Raška (San Jose Sharks) – 201. místo.  Dres San Jose oblékají Tomáš Hertl s Radimem Šimkem. Přidá se k nim jednou i Adam Raška? Devatenáctiletý útočník z východu republiky už zámořský hokej okusil a v uplynulé sezoně si zahrál za tým Rimouski Océanic v QMJHL. V letošní sezoně nastupuje za Třinec a Frýdek-Místek. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Pavel Novák (Minnesota Wild) – 146. místo.  Osmnáctiletý útočník, jenž hokejově vyrůstal v Českých Budějovicích, odehrál loňský rok za Atlantikem. Nastupoval za tým Kelowna Rockets ve WHL a v 55 zápasech posbíral 58 bodů. Letos nastupuje za prvoligové Litoměřice. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Dobeš (Montreal Canadiens) – 136. místo.  Letošním draftem NHL prošli dva čeští brankáři. Jedním z nich byl Jakub Dobeš, na něhož ukázal slavný Montreal. Devatenáctiletý rodák z Havířova, který se chystá už na svůj čtvrtý rok v zámoří, ale ví, že musí ujít ještě pořádný kus cesty. Bránu Canadiens totiž hájí Carey Price. Foto: piratichomutov.cz
9
Fotogalerie

Jejich sen je zase blíž. 8 českých hokejistů, kteří prošli letošním draftem NHL

Letošní draft NHL je minulostí. Proběhl sice později a jinak, než tomu bylo v předešlých letech, nakonec se ale odehrál. Zámořské kluby v něm ukázaly na osm Čechů.

Bez názvu.jpg

V prvním kole draftu NHL se na Čechy nedostalo. V první stovce šli na řadu jen dva, nakonec ale zámořské kluby ukázaly na osm českých zástupců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Jakub Konečný (Buffalo Sabres) – 216. místo

Jakub Konečný ČR.jpg

Posledním českým hráčem, který prošel letošním draftem NHL, je Jakub Konečný. Osmnáctiletý útočník dříve působil v Kometě, aktuálně ale sbírá zkušenosti v mládežnických týmech Sparty a objevit by se mohl i v prvoligovém Sokolově. V draftu na něj ukázalo Buffalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Adam Raška (San Jose Sharks) – 201. místo

Adam Raška Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dres San Jose oblékají Tomáš Hertl s Radimem Šimkem. Přidá se k nim jednou i Adam Raška? Devatenáctiletý útočník z východu republiky už zámořský hokej okusil a v uplynulé sezoně si zahrál za tým Rimouski Océanic v QMJHL. V letošní sezoně nastupuje za Třinec a Frýdek-Místek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Pavel Novák (Minnesota Wild) – 146. místo

Pavel Novák ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Osmnáctiletý útočník, jenž hokejově vyrůstal v Českých Budějovicích, odehrál loňský rok za Atlantikem. Nastupoval za tým Kelowna Rockets ve WHL a v 55 zápasech posbíral 58 bodů. Letos nastupuje za prvoligové Litoměřice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Jakub Dobeš (Montreal Canadiens) – 136. místo

Jakub Dobeš piratichomutov.cz.jpg

Letošním draftem NHL prošli dva čeští brankáři. Jedním z nich byl Jakub Dobeš, na něhož ukázal slavný Montreal. Devatenáctiletý rodák z Havířova, který se chystá už na svůj čtvrtý rok v zámoří, ale ví, že musí ujít ještě pořádný kus cesty. Bránu Canadiens totiž hájí Carey Price.

Foto: piratichomutov.cz

Pokračování 6 / 9

Michael Krutil (Chicago Blackhawks) – 110. místo

Michael Krutil hcsparta.cz.jpg

Jediným českým obráncem, jenž uspěl v letošním draftu, je Michael Krutil ze Sparty, za kterou loni odehrál i jeden extraligový zápas. Prosadí se osmnáctiletý bek až do slavné NHL?

Foto: hcsparta.cz

Pokračování 7 / 9

Jan Bednář (Detroit Red Wings) – 107. místo

Jan Bednář ČR.jpg

Druhým českým gólmanem, na něhož se letos usmálo v draftu štěstí, je Jan Bednář. Osmnáctiletý talent, jenž už v sezoně 2018/19 okusil extraligu, se stal brankářem Detroitu, jehož svatyni už dříve hájili Dominik Hašek nebo Petr Mrázek. V aktuální sezoně by měl Bednář chytat za Acadie-Bathurst Titan v QMJHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Jaromír Pytlík (New Jersey Devils) – 99. místo

Jaromír Pytlík OHL.jpg

Jaromír Pytlík potvrdil předpoklady a stal se druhým Čechem letošního draftu NHL, ve kterém se těsně vešel do první stovky. Ukázalo na něj New Jersey, kde by se tak jednou mohl sejít s Pavlem Zachou. V uplynulé sezoně hrál devatenáctiletý útočník v OHL za Soo Greyhounds.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Jan Myšák (Montreal Canadiens) – 48. místo

Jan Myšák 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nejlepším českým hokejistou letošního draftu NHL byl podle očekávání Jan Myšák. Některé odhady ho řadily na konec prvního kola, osmnáctiletý útočník šel ale nakonec na řadu jako osmačtyřicátý. V loňském ročníku odešel z Litvínova do zámoří a v dresu Hamilton Bulldogs si vyzkoušel OHL, v srpnu se ale vrátil zpátky domů. Kdy okusí NHL?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud