Jan Stejskal - Pokud Slavia do Ligy mistrů postoupí, Jan Stejskal do akce stejně nejspíš nezasáhne. Ovšem už jen to, že v Edenu v současné době kryje záda Ondřeji Kolářovi a může být součástí nejlepšího českého klubu, to je pro něj obrovská zkušenost. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Ondřej Karafiát - Do Slavie přišel v létě zadarmo z Liberce, ovšem do základní sestavy má zatím daleko. Ondřej Karafiát se nedostal ani na soupisku pro play-off s Midtjyllandem. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Zima - Devatenáctiletý stoper je v úplně jiné pozici než Karafiát. Ve Slavii je od zimy a už na jaře se protlačil do základní sestavy. Nastoupil i v úvodním duelu s Midtjyllandem. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Lingr - Ohromný posun v kariéře prožívá také Ondřej Lingr. Ten ještě v uplynulé sezoně působil v Karviné, od léta je ale hráčem Slavie. V lize si jednadvacetiletý ofenzivní záložník připsal v sešívaném dresu čtyři starty a proti Slovácku byl i v základní sestavě. Okusí i Ligu mistrů? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
9
Fotogalerie

Jejich sen je blízko. 8 hráčů Slavie, kteří bojují o svou premiérovou Ligu mistrů

Už zítra se rozhodne o tom, jestli Slavia podruhé v řadě postoupí do Ligy mistrů. Tu si loni zahrála řada hráčů současného kádru.

Bez názvu.jpg

Hráči jako Ondřej Kolář, Vladimír Coufal, Nicolae Stanciu či Stanislav Tecl už moc dobře ví, jak „chutná“ Liga mistrů. Osm hráčů současného kádru Slavie ale u loňských soubojů s Barcelonou, Interem Milán a Dortmundem nebylo a letos tak mohou milionářskou soutěž poznat zblízka poprvé. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Jan Stejskal

Jan Stejskal MB Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Pokud Slavia do Ligy mistrů postoupí, Jan Stejskal do akce stejně nejspíš nezasáhne. Ovšem už jen to, že v Edenu v současné době kryje záda Ondřeji Kolářovi a může být součástí nejlepšího českého klubu, to je pro něj obrovská zkušenost.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Ondřej Karafiát

Ondřej Karafiát Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přišel v létě zadarmo z Liberce, ovšem do základní sestavy má zatím daleko. Ondřej Karafiát se nedostal ani na soupisku pro play-off s Midtjyllandem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devatenáctiletý stoper je v úplně jiné pozici než Karafiát. Ve Slavii je od zimy a už na jaře se protlačil do základní sestavy. Nastoupil i v úvodním duelu s Midtjyllandem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Ondřej Lingr

Ondřej Lingr Pavel Slavia Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ohromný posun v kariéře prožívá také Ondřej Lingr. Ten ještě v uplynulé sezoně působil v Karviné, od léta je ale hráčem Slavie. V lize si jednadvacetiletý ofenzivní záložník připsal v sešívaném dresu čtyři starty a proti Slovácku byl i v základní sestavě. Okusí i Ligu mistrů?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Tomáš Malínský

Tomáš Malinský Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Od léta je ve Slavii také Tomáš Malínský, od jehož příchodu si v Edenu hodně slibovali. Devětadvacetiletý houževnatý záložník sice moc prostoru zatím nedostal, jeho důraz a herní styl se ale sešívaným může ještě hodit. Klidně i v Lize mistrů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý záložník z Libérie dorazil do Slavie v zimě z Liberce a boje v Lize mistrů už nestihl. V posledním duelu proti Slovácku nastoupil v základní sestavě, jinak ale do hry naskakuje z lavičky náhradníků.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Jan Kuchta

Jan Kuchta Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedním z nováčků ve slávistické sestavě je Jan Kuchta, který v létě přišel z Liberce. V lize zatím nastoupil dvakrát, gólově se ale ještě neprosadil. V Edenu je aktuálně útočníkem číslo tři.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Petar Musa

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pokud Slavia postoupí do Ligy mistrů a Petar Musa bude fit, v soutěži se určitě ukáže. Loni byl společně s Liborem Kozákem ze Sparty nejlepším ligovým střelcem a také letos má na kontě už dvě branky. Dokázal by se prosadit i v Lize mistrů?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud