Jejich počet klesl. Podívejte se, kteří čeští brankáři chytají v letošním ročníku KHL

Časy, kdy v KHL působil vysoký počet českých gólmanů, jsou zřejmě na nějakou dobu pryč. Na startu letošního ročníku jsou na soupiskách týmů jen tři.

Bez názvu.jpg

Pavel Francouz se chystá prorazit v Coloradu, Dominik Furch odešel do Švédska, Dominik Hrachovina je ve Švýcarsku a Marek Mazanec s Jakubem Sedláčkem, Liborem Kašíkem či Jakubem Štěpánkem jsou v extralize. Do nové sezony KHL tak zasáhnou (zatím) jen tři čeští brankáři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Kovář - Avtomobilist Jekatěrinburg

JAkub Kovář KHL.jpg

V loňské sezoně zářil a vytvořil nový rekord KHL v počtu vychytaných výher. Vrátil se i do reprezentace a odjel na šampionát do Bratislavy. Věřil si na post jedničky, ten ale nedostal a ze Slovenska odjel domů. Jak se jednatřicetiletému rodákovi z Písku povede v další sezoně v Jekatěrinburgu, za který s jedinou přestávkou chytá od roku 2013?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Marek Langhamer - Amur Chabarovsk

Marek Langhamer Chabarovsk.jpg

Má na kontě dva starty v NHL za Arizonu, v průběhu sezony 2017/18 to ale v zámoří zabalil a odešel do Komety. Po odchodu Marka Čiliaka se měl stát novou jedničkou brněnského týmu, jenže loni za něj odchytal jen osm zápasů a odešel do Chabarovsku. Branku Amuru dvojnásobný reprezentant hájí i v letošní sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Šimon Hrubec - Kunlun Red Star

Šimon Hrubec MS 2.jpg

V uplynulém ročníku dovedl k titulu Třinec a bylo jasné, že tím se jeho extraligová mise uzavře. Zbývalo jen vyřešit otázku, kam se osmadvacetiletý reprezentační gólman, jenž si zachytal i na posledním světovém šampionátu, posune. Nakonec, společně s Andrejem Šustrem, odešel do čínského Kunlunu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud