Jejich konkurenti jsou jinde. Podívejte se, kolik berou čeští gólmani v NHL

Do letošního ročníku NHL zatím zasáhli čtyři čeští gólmani. Především David Rittich předvádí parádní výkony, ovšem co se týká platu, je mezi brankářskou elitou NHL jen chudým příbuzným.

Miroslav Svoboda už to v zámoří zabalil, Marek Mazanec zatím stále zůstává na farmě, a tak se letos na scéně s názvem NHL dosud objevili čtyři čeští gólmani. Zajímá vás, kolik si v aktuálním ročníku vydělají peněz? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Pavel Francouz (Colorado) – 650 tisíc dolarů

Pavel Francouz Colorado.jpg

Mohl jít do Petrohradu, na stole měl štědrou nabídku, Pavel Francouz se ale před rokem vydal vstříc svému snu a podepsal roční kontrakt na 650 tisíc dolarů s Coloradem. V AHL odvádí výborné výkony, Avalanche mu ale dali coby střídajícímu hráči šanci zatím jen dvakrát. Během 62 minut v NHL pochytal 31 střel a dostal jen dvě branky, více prostoru však zatím nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

David Rittich (Calgary) – 800 tisíc dolarů

David Rittich Calgary 2.jpg

Šestadvacetiletý gólman má formu jako hrom. David Rittcih pomalu vytlačuje z brány Calgary zkušeného Mikea Smithe a stává se jedničkou Flames. V sezoně zasáhl do 26 zápasů a vychytal už 17 výher, má vyšší než 92% úspěšnost zákroků a v průměru inkasuje jen 2,41 branky na jedno utkání. Před sezonou podepsal roční kontrakt na 800 tisíc dolarů, jeho příští smlouva by ale měla být výrazně lepší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Petr Mrázek (Carolina) – 1,5 milionů dolarů

Petr Mrázek Carolina 3.jpg

Několik let působil v Detroitu, jenže když se konečně stal jedničkou a podepsal velmi štědrý kontrakt, tak o místo přišel a v průběhu loňské sezony zamířil do Philadelphie. Od léta je gólmanem Caroliny, ve které si dosud připsal 18 startů a osm vychytaných výher. Šestadvacetiletý Petr Mrázek před sezonou podepsal roční smlouvu na 1,5 milionů dolarů, o výrazně lepší podmínky si ale zatím zřejmě neřekl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michal Neuvirth (Philadelphia) – 2,25 milionů dolarů

Michal Neuvirth Phil 3.jpg

Nejlépe placeným českým gólmanem v NHL je Michal Neuvirth. Ten ale s letošním ročníkem nemůže být spokojen. I vinou zdravotních problémů zasáhl jen do sedmi zápasů Flyers, ve kterých dostal 26 branek a vychytal jedinou výhru. Třicetiletý gólman je jedním ze sedmi brankářů, které už letos Philadelphia vyzkoušela. Po sezoně mu navíc končí dvouletý kontrakt. Co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud