Jejich góly budou chybět. Toto jsou 3 elitní ligoví útočníci, kteří v zimě „utekli“ do Turecka

Jejich góly budou chybět. Toto jsou 3 elitní ligoví útočníci, kteří v zimě „utekli“ do Turecka

Jejich góly budou chybět. Toto jsou 3 elitní ligoví útočníci, kteří v zimě „utekli“ do Turecka

Fotbalová Fortuna liga bude na jaře zase o něco málo chudší. Žádný z elitních klubů totiž dosud neodpálil žádnou přestupovou pecku, zato několik předních hráčů už odešlo do zahraničí.

Bez názvu.jpg

Ze Slavie odešli Josef Hušbauer či Mick van Buren, na odchodu může mýt i Nikolaj Komličenko a Jablonec se zase rozloučil se stoperem Tomášem Břečkou, který zamířil do Turecka. Stejným směrem se vydali i tři elitní ligoví útočníci. Více už se ale dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dame Diop (Hatayspor)

Dame Diop Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Senegalský útočník dal na podzim šest branek a byl nejlepším střelcem Baníku, na jaře ho ale bude muset nahradit někdo jiný. Šestadvacetiletý útočník, který dříve hrával i za Slavii a Zlín, totiž odmítl prodloužit smlouvu, která mu končí v létě, a je na cestě do tureckého Hataysporu, který je v čele druhé turecké ligy. Baník by za něj měl dostat pět milionů korun.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Muris Mešanovič (Kayserispor)

Muris Mešanovič MB.jpg

Devětadvacetiletý bosenský útočník přišel v roce 2016 do Slavie, které dvanácti góly pomohl k titulu. Před rokem pak z Edenu odešel do Mladé Boleslavi a v 29 ligových zápasech přidal dalších 13 branek. Vytvořil velmi silné duo s Nikolajem Komličenkem, to se teď ale rozpadlo. Mešanovič totiž zamířil na půlroční hostování do Kayserisporu, který se krčí na úplném dně tabulky turecké ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Milan Škoda (Rizespor)

Milan Škoda 19 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavii v zimě opustil Mick van Buren, Josef Hušbauer, ale také Milan Škoda, jenž v Edenu působil dlouhých osm let. Zažil krušné časy, ale také dva tituly a postup do Ligy mistrů. Na podzim už sice nedostával tolik prostoru, nakolik byl zvyklý, přesto byl s pěti góly nejlepším střelcem mezi sešívanými útočníky. Nově bude nastupovat v Rizesporu, který je v tabulce turecké ligy dvanáctý. Škoda s klubem podepsal smlouvu na rok a půl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud