Tomáš Souček definitivně přestoupil do West Hamu, Guélor Kanga se vrátil do Bělehradu a Matouš Trmal zamířil do Portugalska. Ve Fortuna lize však i nadále působí řada špičkových fotbalistů, jejichž ceny navíc po koronavirové krizi jdou zase nahoru.  Jména deseti nejdražších hráčů ligy podle portálu transfermarkt.de najdete v následujících kapitolách. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Tomáš Souček definitivně přestoupil do West Hamu, Guélor Kanga se vrátil do Bělehradu a Matouš Trmal zamířil do Portugalska. Ve Fortuna lize však i nadále působí řada špičkových fotbalistů, jejichž ceny navíc po koronavirové krizi jdou zase nahoru. Jména deseti nejdražších hráčů ligy podle portálu transfermarkt.de najdete v následujících kapitolách. | Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

 David Hovorka (Slavia Praha) – 2,4 mil. eur. Sedmadvacetiletý stoper přišel do Slavie před rokem z Jablonce. V Edenu začal parádně, zářil v Lize mistrů a těšil se i do reprezentace, jenže pak se zranil. Teď je David Hovorka zase fit a zpátky v základní sestavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň) – 2,5 mil. eur.  Loňská plzeňská posila, která dorazila z Olomouce, se ihned zařadila po bok klíčových hráčů Viktorky. Společně s Alešem Čermákem a Pavlem Buchou vytvořil parádní záložní řadu, odehrál skvělý ročník a jeho cena tak roste. Foto: Profimedia.cz
 Petr Ševčík (Slavia Praha) - 2,5 mil. eur. Také Petr Ševčík má za sebou životní sezonu. Z šestadvacetiletého záložníka vyrostl jeden z nejlepších hráčů ligy a nepostradatelný článek sešívané sestavy. Svými výkony si říká i o zahraniční přestup. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) - 2,5 mil. eur. Bývalý sparťanský stoper je současným kapitánem Plzně. Ve Viktorce plní klíčovou roli a jeho ceně pomohl i reprezentační kvalifikační gól do sítě Anglie. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
11
Fotogalerie

Jejich ceny zase rostou. Podívejte se na 10 aktuálně nejdražších hráčů Fortuna ligy

Fotbalová Fortuna liga během léta přišla o několik výborných hráčů. Po tuzemských trávnících ale stále běhá řada špičkových fotbalistů.

Bez názvu.jpg

Tomáš Souček definitivně přestoupil do West Hamu, Guélor Kanga se vrátil do Bělehradu a Matouš Trmal zamířil do Portugalska. Ve Fortuna lize však i nadále působí řada špičkových fotbalistů, jejichž ceny navíc po koronavirové krizi jdou zase nahoru. Jména deseti nejdražších hráčů ligy podle portálu transfermarkt.de najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

David Hovorka (Slavia Praha) – 2,4 mil. eur

David Hovorka LM Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý stoper přišel do Slavie před rokem z Jablonce. V Edenu začal parádně, zářil v Lize mistrů a těšil se i do reprezentace, jenže pak se zranil. Teď je David Hovorka zase fit a zpátky v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň) – 2,5 mil. eur

Lukáš Kalvach Plzeň 2.jpg

Loňská plzeňská posila, která dorazila z Olomouce, se ihned zařadila po bok klíčových hráčů Viktorky. Společně s Alešem Čermákem a Pavlem Buchou vytvořil parádní záložní řadu, odehrál skvělý ročník a jeho cena tak roste.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Petr Ševčík (Slavia Praha) - 2,5 mil. eur

Petr Ševčík Chelsea.jpg

Také Petr Ševčík má za sebou životní sezonu. Z šestadvacetiletého záložníka vyrostl jeden z nejlepších hráčů ligy a nepostradatelný článek sešívané sestavy. Svými výkony si říká i o zahraniční přestup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) - 2,5 mil. eur

Jakub Brabec Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý sparťanský stoper je současným kapitánem Plzně. Ve Viktorce plní klíčovou roli a jeho ceně pomohl i reprezentační kvalifikační gól do sítě Anglie.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 11

Dávid Hancko (Sparta Praha) - 2,5 mil. eur

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejnou cenu má také Dávid Hancko. Slovenský reprezentační bek na Letné v poslední sezoně hostoval z Fiorentiny, která ho Spartě půjčila znovu. Pražané snížili opci na jeho přestup na tři miliony eur.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 11

Lukáš Masopust (Slavia Praha) - 2,5 mil. eur

Lukáš Masopust Slavia 2.jpg

O sedmadvacetiletého reprezentačního záložníka je zájem. Lukáše Masopusta vábí anglický West Ham, kde působí také Tomáš Souček. Londýnský klub za něj údajně nabízí 150 milionů korun, Slavia však chce ještě o necelých sto milionů korun více. Jeho tržní cena je přitom výrazně nižší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Peter Olayinka (Slavia Praha) – 3,5 mil. eur

Peter Olayinka 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Hodně žádaným hráčem je také Peter Olayinka. Nigerijský reprezentant je přestupovým cílem Stuttgartu, Slavia za něj však chce asi deset milionů eur. To je výrazně víc, než jakou cenu uvádí portál transfermarkt.de.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 11

Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 4,5 mil. eur

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Když jej Slavia před rokem kupovala, zaplatila za něj okolo sto milionů korun. Současná cena Nicolae Stancia je ještě vyšší a najdou se kluby, které by ji zaplatily. Sešívaní však rumunského záložníka prodávat nehodlají.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 11

Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 6 mil. eur

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Druhým nejdražším ligovým hráčem současnosti je Ondřej Kolář. Není to tak dávno, co za něj Nice nabízelo 400 milionů korun, pětadvacetiletý gólman ale zůstal v Edenu, kde prodloužil smlouvu do roku 2024. Jak dlouho v Edenu skutečně zůstane?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Adam Hložek (Sparta Praha) – 9 mil. eur

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejvyšší tržní cenu má Adam Hložek. Osmnáctiletý klenot Sparty má nakročeno k přestupu do některého z evropských velkoklubů, láká jej například Lipsko, Sparta jej ale prozatím pouštět nehodlá. Až ho prodá, bude to určitě za víc, než „jen“ za devět milionů eur.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud