Filip Panák (Sparta) - 600 tis. eur 

Filip Panák (Sparta) - 600 tis. eur 

 Jan Sýkora (Plzeň) - 600 tis. eur 
 Filip Nguyen (Slovácko) - 600 tis. eur 
 Milan Havel (Plzeň) - 800 tis. eur 
 Aleš Mandous (Slavia) - 900 tis. eur 
5
Fotogalerie

Jejich ceny půjdou (asi) nahoru. 5 českých reprezentantů, kteří zatím nestojí ani milion eur

Suverénně nejdražším hráčem současného kádru české reprezentace je Tomáš Souček. Kteří hráči se ale nachází na opačném pólu?

Hodnota Tomáše Součka je podle portálu transfermarkt.de 42 milionů eur. Pořádně drazí jsou taky Adam Hložek s Patrikem Schickem, ovšem oba kvůli zdravotním problémům v současném týmu nejsou. Zato v aktuálním kádru figuruje pětice fotbalistů, kteří nestojí ani milion eur. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Filip Panák (Sparta) - 600 tis. eur 

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý stoper je v reprezentaci nováčkem. Dříve vlastně ani nenastupoval v obraně, ale v Karviné hrával na ofenzivních pozicích. Pak se ale stáhl do defenzivy a zaujal Spartu, která jej přivedla. Filip Panák byl dlouho mimo hru kvůli zranění, letos se však dostal do hry a na hřiště vlétl ve velkém stylu. Rychle se z něj stala sparťanská opora, která našla místo i v reprezentaci. Jeho cena půjde nahoru. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Sýkora (Plzeň) - 600 tis. eur 

Jan Sýkora ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Když loni v létě odcházel ze Slavie do Poznaně, stál skoro třicet milionů korun, což z něj v té době udělalo nejdražší posilu v klubové historii. Po roce se ale Jan Sýkora vrátil do české ligy a posílil Plzeň. Po delší pauze je taky zpátky v reprezentaci a v duelu s Kuvajtem se uvedl dvěma góly. Jeho cena je ale výrazně nižší, než když odcházel do Polska. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Nguyen (Slovácko) - 600 tis. eur 

Filip Nguyen Slovácko Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stejnou tržní hodnotu jako Sýkora s Panák má taky Filip Nguyen, jenž v nominaci nahradil zraněného Jindřicha Staňka. Devětadvacetiletý gólman na sebe výrazně upozornil v Liberci, odkud ho údajně lákali do Sparty i Slavie. Místo toho ale loni přišel o svou pozici pod Ještědem, a tak v létě zamířil do Slovácka. V Uherském Hradišti znovu nalezl ztracenou pohodu a opět se řadí mezi nejlepší ligové gólmany. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Milan Havel (Plzeň) - 800 tis. eur 

Milan Havel Plzeň Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Svou reprezentační premiéru si odbyl v zářijovém duelu s Ukrajinou. Od té doby v týmu nechyběl, na další šanci ale čeká marně. Milan Havel patří k oporám Plzně a za Viktorku nastupuje pravidelně, v národním týmu ale dostávají prostor na krajích obrany jiní. Sedmadvacetiletý Havel má do sestavy národního týmu daleko. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Aleš Mandous (Slavia) - 900 tis. eur 

Aleš Mandous Slavia.jpg

Hranici milionu eur nepřekročil ani Aleš Mandous, to se ale klidně může brzy změnit. Devětadvacetiletý gólman se podíval i na EURO, kde byl dvojkou za Tomášem Vaclíkem, a letos se mu navíc povedlo připravit ve Slavii o místo Ondřeje Koláře. V Edenu bývalý gólman Olomouce zaznamenal velký progres. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud