4. – 6. Tomáš Holeš – 7 milionů eur (cca 180 milionů korun)  Hvězda záložníka Tomáše Holeše stoupá vzhůru. Přispěla k tomu parádní sezona, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, k tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Ještě před rokem činila podle portálu TransferMarkt jeho hodnota 750 tisíc eur. Od té doby vzrostla téměř desetinásobně. Profimedia.cz
 4. – 6. Nicolae Stanciu - 7 milionů eur (cca 180 milionů korun)  Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala. Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena. Otázkou je, zda ho v české nejvyšší soutěži uvidíme i v příští sezoně, protože se velmi vážně mluví o jeho odchodu do zahraničí. Profimedia.cz
 2. – 3. David Zima – 7,5 milionu eur (cca 193 milionů korun)  David Zima je podobným případem jako Tomáš Holeš. Ještě před rokem o něm v Evropě věděl jen málokdo a jeho tržní cenu vyjadřoval portál TransferMarkt cifrou 400 tisíc eur. O dvanáct měsíců později vystřelila hodnota dvacetiletého stopera téměř na dvacetinásobek a nyní se blíží dvěma stům milionům korun. Profimedia.cz
 2. – 3. Ondřej Kolář - 7,5 milionu eur (cca 193 milionů korun)  Udrží Slavia v kádru brankáře Ondřeje Koláře? O šestadvacetiletého borce mají velký zájem zahraniční kluby a pokud ho některý z nich nakonec získá, bude muset sáhnou poměrně hluboko do kasy. Trojnásobný český šampion a reprezentant měl před rokem hodnotu šest milionů eur. od té doby šla ale jeho cena podle portálu Transfermarkt slušně nahoru a nyní je 7,5 milionu eur, což je skoro dvě stě milionů korun. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Jejich ceny letí nahoru. 6 fotbalistů Slavie, kteří podle portálu TransferMarkt stojí 180 milionů korun či víc

Pražská Slavia má momentálně zřejmě nejkvalitnější a nejsledovanější tým ve Fortuna lize. S tím korespondují i tržní ceny mnohých hráčů.

Sešívaní jsou korunovanými vládci tuzemské ligy, dobré jméno si udělali v evropských pohárech a Slávisté byli vidět i na nedávném kontinentálním šampionátu. Není divu, že tržní ceny mnohých hráčů stoupají nahoru. Podle renomovaného portálu TransferMarkt najdeme nyní v kádru šest borců, jejichž hodnota je aspoň sedm milionů eur, což je přibližně 180 milionů korun. Všechny je najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

4. – 6. Peter Olayinka – 7 milionů eur (cca 180 milionů korun)

Peter Olayinka.jpg

V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a krouží kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů (97), nedal víc gólů (21), ani nezaznamenal větší počet asistencí (11).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

4. – 6. Tomáš Holeš – 7 milionů eur (cca 180 milionů korun)

Tomáš Holeš-Slavia.jpg

Hvězda záložníka Tomáše Holeše stoupá vzhůru. Přispěla k tomu parádní sezona, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, k tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Ještě před rokem činila podle portálu TransferMarkt jeho hodnota 750 tisíc eur. Od té doby vzrostla téměř desetinásobně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. – 6. Nicolae Stanciu - 7 milionů eur (cca 180 milionů korun)

Nicolae Stanciu-Slavia.jpg

Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova.

Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala.

Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena. Otázkou je, zda ho v české nejvyšší soutěži uvidíme i v příští sezoně, protože se velmi vážně mluví o jeho odchodu do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

2. – 3. David Zima – 7,5 milionu eur (cca 193 milionů korun)

David Zima.jpg

David Zima je podobným případem jako Tomáš Holeš. Ještě před rokem o něm v Evropě věděl jen málokdo a jeho tržní cenu vyjadřoval portál TransferMarkt cifrou 400 tisíc eur. O dvanáct měsíců později vystřelila hodnota dvacetiletého stopera téměř na dvacetinásobek a nyní se blíží dvěma stům milionům korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. – 3. Ondřej Kolář - 7,5 milionu eur (cca 193 milionů korun)

Ondřej Kolář1.jpg

Udrží Slavia v kádru brankáře Ondřeje Koláře? O šestadvacetiletého borce mají velký zájem zahraniční kluby a pokud ho některý z nich nakonec získá, bude muset sáhnou poměrně hluboko do kasy. Trojnásobný český šampion a reprezentant měl před rokem hodnotu šest milionů eur. od té doby šla ale jeho cena podle portálu Transfermarkt slušně nahoru a nyní je 7,5 milionu eur, což je skoro dvě stě milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Abdallah Sima – 11 milionů eur (cca 283 milionů korun)

Abdallah Sima.jpg

Tržní hodnota Abdallaha Simy vyletěla od loňska neskutečně nahoru. Dvacetiletý slávistický poklad ze Senegalu se sice na jaře trochu zadrhl, stačil ale ukázat, jak významný potenciál v něm vězí. Sima dal během premiérové sezony ve Slavii 11 ligových branek, skvělé výkony předvedl v Evropské lize a dostal se také do senegalské reprezentace.

V médiích se objevily informace, že se o jeho služby zajímá Arsenal, Juventus či Paris Saint-Germain. Cena za jeho přestup bude zřejmě vysoká. Momentálně ji portál TransferMarkt odhaduje na 11 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud