Jejich budoucnost je nejistá. 3 veteráni brněnské Komety, kteří mohou ukončit kariéru

Útok na zlatý hattrick jim nevyšel. Kometa sice letos skončila v extraligovém semifinále, příští rok ale bude zase bojovat o nejvyšší mety. Je však otázkou, s jakým kádrem Brno do sezony vstoupí.

Bez názvu.jpg

Kometu celý rok táhla první formace. Útok ve složení Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič patřil k nejlepším v celé extralize. V Brně tak udělají vše pro to, aby je v kádru udrželi. Budoucnost tří dalších veteránů je ale nejistá. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Leoš Čermák (41 let)

Leoš Čermák Kometa 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Už šest sezon je kapitánem týmu. S Kometou získal dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Po loňském ročníku si jednačtyřicetiletý útočník ještě o rok prodloužil kariéru a v padesáti zápasech základní části posbíral 16 (8+8) bodů, v play-off však nebodoval. Podepíše další roční kontrakt, nebo se vydá do hokejového důchodu?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 3 / 4

Martin Erat (37 let)

Martin Erat Kometa 2019 PATRIK UHLÍŘ  MAFRA  Profimedia.jpg

Kapitán českého týmu z loňských olympijských her do Komety přišel v roce 2016 z Omsku. V Brně pomohl vybojovat dva tituly, do letošní sezony ale zasáhl až v prosinci. V základní části posbíral sedmnáct bodů a šest asistencí přidal v play-off, na jeho výkonech však bylo poznat, že dlouho nehrál. Najde ještě sílu a chuť pokračovat, nebo v 37 letech ukončí kariéru?

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Zbyněk Michálek (36 let)

Zbyněk Michálek Kometa 'Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Účastník dvou olympijských her odehrál v sezoně 2016/17 tři zápasy za Arizonu v NHL a zdálo se, že jeho kariéra spěje ke konci. Loni se ale objevil ve Spartě a v lednu posílil Kometu. Za brněnský tým odehrál celkově 23 zápasů, ovšem jestli šestatřicetiletý bek ještě přidá další, to je otázkou.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud