Jejich budoucnost je nejistá. 3 čeští obránci z NHL, kteří už brzy budou bez smlouvy

Sezona v NHL stojí a nikdo neví, zda se stihne vůbec dohrát. Svou budoucnost musí řešit i někteří čeští hokejisté, kterým po letošním ročníku končí smlouvy. Jsou mezi nimi i obránci.

Bez názvu.jpg

Čeští beci jsou v NHL vysoce ohroženým druhem. A po letošní sezoně může být jejich situace ještě horší. Třem českým obráncům totiž po sezoně končí smlouvy a nové kontrakty podepsané zatím nemají. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Radko Gudas

Radko Gudas Washington.jpg

Devětadvacetiletý tvrďák před sezonou opustil Philadelphii a zamířil do Washingtonu. V sestavě Capitals si Radko Gudas, který dříve hrával i za Tampu Bay, vybudoval silnou pozici a do statistik si připsal 15 bodů. Po sezoně mu sice končí smlouva, o svou budoucnost v NHL by se ale neměl bát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Roman Polák

Roman Polák Dallas.jpg

V horší pozici je Roman Polák. Toho totiž část sezony trápily zdravotní problémy, navíc mu je už 33 let. Na druhou stranu ukázal, že na NHL stále má a v letošním ročníku v Dallasu plnil hodně důležitou roli. Bude zajímavé sledovat, jestli podepíše ještě roční kontrakt, nebo se vrátí domů, kde by o něj stáli ve Vítkovicích a Třinci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jan Rutta

Jan Rutta Tampa 2.jpg

Svou budoucnost musí řešit také Jan Rutta, který v NHL působí třetí sezonu. Po roce a půl v Chicagu devětadvacetiletý bek zamířil do Tampy Bay, za kterou letos odehrál 33 zápasů a posbíral v nich sedm bodů. Před rokem podepsal smlouvu na rok, dostane nový kontrakt i letos?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud