Jedno místo a tři kandidáti. Fotbalová reprezentace hledá brankářskou jedničku

Éra Petra Čecha je nenávratně pryč, fotbalová reprezentace však našla náhradu. Ne jednu, ale dokonce tři. Karel Jarolím má z čeho vybírat a pečlivě musí zvážit, z koho v této sezoně udělá brankářskou jedničku.

Fotbalovou reprezentaci trápí několik problémů, brankáři to ale nejsou. Pravidelně chytají ve Švýcarsku, Německu či Francii a ve svých týmech patří k oporám. Kdo má nyní z tria Tomáš Vaclík, Jiří Pavlenka a Tomáš Koubek navrch? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Vaclík (Basilej)

Tomáš Vaclík Basilej2.jpg

Počet zápasů v sezoně: 34
Čistá konta: 13

Po odchodu Petra Čecha se stal reprezentační jedničkou. Tuto pozici si stále drží, konkurenti na něj ale hodně tlačí. Příliš mu nevyšel zápas v Severním Irsku, jinak ale odchytal dobrou kvalifikaci.

Za Basilej letos nastoupil k 34 duelům, švýcarský velkoklub však vypadl z domácího poháru a také v lize ztrácí na vedoucí YB Bern. Jako jediný z českých gólmanů chytal v Lize mistrů, ve které došel až do osmifinále, ve kterém Basilej senzačně vyhrála na půdě Manchesteru City. Pro Jarolíma zřejmě zůstane jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jiří Pavlenka (Brémy)

Tomáš Vaclík Pavelka Michal Šula  MAFRA  Profimedia.jpg

Počet zápasů v sezoně: 31
Čistá konta: 9

Před sezonou přestoupil ze Slavie do Brém. V Německu mu přílši nevěřili, pětadvacetiletý Jiří Pavlenka ale všechny rychle přesvědčil o svých kvalitách a na svou adresu slýchá chválu ze všech stran. V 27 bundesligových zápasech dostal 32 branek a vychytal sedm čistých kont. Vaclíkovi začíná hodně šlapat na paty.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Rennes.jpg

Počet zápasů v sezoně: 30
Čistá konta: 11

Pětadvacetiletý Tomáš Koubek soupeřil na začátku sezony o post jedničky ve Spartě s Martinem Dúbravkou. Ani jeden z nich už ale na Letné není. Slovenský reprezentant odešel v zimě do Newcastlu a Koubek už o několik měsíců dříve do Rennes, ve kterém se snaží navázat na úspěchy Petra Čecha.

Bývalý gólman Hradce Králové či Liberce je ve formě, v 26 zápasech francouzské ligy vychytal devět čistých kont a pravidelně odvádí velmi dobré výkony. Přesto nejspíš zůstane reprezentační trojkou.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud