Jeden zraněný, druhý vykartovaný, třetí nový. 4 stopeři, kteří jsou v Plzni

Tomáš Hájek zamířil do Mladé Boleslavi, další stoper se Plzni zranil, jiný vypadl kvůli kartám, a tak Viktorka rázem musela řešit nečekaný problém ve středu obrany. I proto přivedla novou posilu.

Na postu stopera může zaskočit Radim Řezník, David Limberský či Roman Procházka, jejich místo v sestavě je však jinde. Viktorka má aktuálně čtyři střední obránce. Jaké jsou jejich pozice? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Čtyřiatřicetiletý Roman Hubník zůstává plzeňským stoperem číslo jedna. V lize společně s Alešem Čermákem zasáhl do 19 zápasů, více jich má na kontě jen Patrik Hrošovský. Zkušený obránce má v kádru stále neotřesitelnou pozici.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Brabec

Jakub Brabec ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Je odchovancem Sparty, přesto zamířil do Plzně. V minulých měsících se několikrát spekulovalo o jeho návratu na Letnou, jenže Pražané nejprve v létě přivedli Uroše Radakoviče a v zimě svou pozornost zaměřili na Filipa Panáka a Davida Lishku.

Jakub Brabec strávil poslední půlrok na hostování v Rizesporu, stále však patří Genku, který nyní reprezentačního stopera poslal na hostování s opcí do kádru Viktorky. Ta si od něj hodně slibuje, fanoušci Sparty mu ale nejspíš připraví peklo.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Luděk Pernica

Luděk Pernica Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Hrdina posledního pohárového zápasu Viktorky. Luděk Pernica, jenž je v Plzni od léta, dal dva góly Záhřebu a rozhodl o vítězství západočeského týmu. Následně odehrál i povedený zápas proti Slavii a potvrdil své místo v sestavě.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý stoper je v Plzni od roku 2012. Nejvíc zápasů odehrál v sezoně 2016/17, kdy zasáhl do 27 duelů. Letos jich přidal deset, v základu byl i v úvodním kole v Mladé Boleslavi, jenže se brzy zranil a aktuálně je stále mimo hru.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud